غذای خشک گربه

غذای خشک گربه بالغ رفلکس مدل مولتی کالر 15 کیلوگرم قیمت اصلی 4,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,400,000 تومان است.
غذای خشک گربه عقیم شده مفید قیمت اصلی 250,000 تومان بود.قیمت فعلی 210,000 تومان است.
غذای خشک بچه گربه مفید 2 کیلوگرم قیمت اصلی 235,000 تومان بود.قیمت فعلی 190,000 تومان است.
غذای خشک گربه مفید مدل دیلی ( daily ) 2 کیلوگرم قیمت اصلی 235,000 تومان بود.قیمت فعلی 190,000 تومان است.
غذای خشک گربه بالغ مونلو(Monello) میکس مرغ و ماهی 15 کیلوگرم قیمت اصلی 5,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,500,000 تومان است.

غذای خشک گربه

غذای خشک گربه مقرون به صرفه ترین و راحت ترین راه برای تغذیه دوست گربه شماست. بر خلاف غذاهای تَر گربه، غذاهای خشک بعد از باز کردن نیازی به نگهداری در یخچال ندارند و می توانید آن ها را تمام روز برای گربه خود کنار بگذارید تا برای میان وعده از این غذای گربه بخورند. غذای خشک گربه انتخاب ساده ایی برای بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی است، اما با وجود انواع بسیار زیاد، چگونه می توانید غذای مناسب را برای گربه یا بچه گربه خود را انتخاب کنید؟ در ادامه به بررسی فاکتورهای مختلف جهت انتخاب غذای خشک گربه مناسب می پردازیم.

فاکتورهای مهم در انتخاب غذای خشک گربه

  • جهت انتخاب غذای مناسب باید ابتدا سن گربه خود را در نظر بگیرید. برخی از فرمول های غذای خشک گربه برای مراحل خاصی از زندگی ساخته شده اند، مانند غذای خشک بچه گربه ها، غذای خشک برای گربه های مسن و غذای خشک گربه بالغ، در حالی که سایرین تغذیه مناسبی را برای گربه ها در هر سنی فراهم می کنند، که برای خانواده های چند گربه عالی است.
  • سطح فعالیت نیز فاکتور مهمی هنگام تصمیم گیری در مورد غذای گربه است و گزینه های زیادی برای کنترل وزن گربه های بالغ وجود دارد. غذای خشک گربه برای گربه های داخل خانه وجود دارد که شامل غذای خشک گربه بدون گلوتنو غذای خشک گربه با پروتئین بالا می شود.
  • یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب غذای گربه، طعم پروتئین و جذابیت یا عدم جذابیت آن برای گربه شما است. انتخاب سالم ترین غذای خشک گربه بر اساس هیچ عاملی نیست، بلکه بر اساس نیازهای خاص گربه شما است. برای مثال اگر بچه گربه شما حساسیت به دانه دارد، به دنبال انواع غذای خشک گربه بدون دانه باشید تا گربه خود را بدون عوارض جانبی ناخواسته گوارشی راضی کند.

به یاد داشته باشید که هنگام امتحان کردن مدل های مختلف غذای گربه و انتخاب بهترین غذای خشک گربه برای نیازهای گربه خود را در نظر بگیرید.

نحوه انتخاب غذای خشک مناسب برای گربه

مثل همیشه قبل از انتخاب مارک غذای خشک برای گربه خود با دامپزشک خود مشورت کنید. بهترین غذای خشک برای یک گربه همیشه برای گربه دیگر بهترین نیست، بنابراین مهم است که از متخصصان مشاوره بگیرید. برخی از برندها در دستور العمل های غذای خشک گربه، نژاد، مرحله زندگی یا حتی داخل خانه تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در انواع بدون دانه و با مواد محدود تخصص داشته باشند. برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا رژیم غذایی گربه خشک برای گربه شما مناسب است یا خیر، با دامپزشک خود مشورت کنید و برخی از بررسی ها و رتبه بندی های غذای خشک گربه را برای کسب اطلاعات بررسی کنید. شما می توانید غذاهای منتخب پت خونه را از بهترین مارک های غذای خشک گربه، از جمله WholeHearted، Science Diet، Orijen و Blue Buffalo خریداری کنید.

مکمل رژیم غذایی خشک گربه شما

حتی اگر گربه شما هیچ مشکل جسمی نداشته باشد، گاهی به دلایل مختلف ممکن است تصمیم بگیرد با شما بازی کند و غذایش را خوب نخورد. برای این موارد غذاهای خشک معطر و خوش طعمی وجود دارند که بر لجبازی گربه غلبه کرده و او را به خوردن ترغیب می کنند. اما غذای خشک گربه یک نقطه ضعف دارد، آن هم رطوبت پایین آن است.

خوردن فقط غذای خشک گربه می تواند باعث یبوست گربه شما شود و مشکلات زیادی برای شما و گربه شما ایجاد کند! متخصصان تغذیه حیوانات ترکیبی از غذای تازه و تَر گربه و غذای خشک را توصیه می کنند تا اطمینان حاصل شود که گربه علاوه بر دریافت تمام ویتامین ها، آب کافی نیز دریافت می کند.

سوالات متداول در مورد غذای خشک گربه

غذای خشک گربه

بهترین غذای خشک گربه چیست؟

بهترین غذای خشک گربه دارای تغذیه کامل و متعادل، حداقل فیلرها و مواد مصنوعی خواهد بود و طعم فوق العاده ای خواهد داشت که گربه شما دوست خواهد داشت. انتخاب گسترده ما از غذای خشک درجه یک گربه شامل تمام طعم‌ها و مارک‌هایی است که گربه‌ها دوست دارند و مواد انتخابی که می‌توانید در مورد آن ها احساس خوبی داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که کدام رژیم غذایی برای نیازهای گربه شما بهترین است، حتما با دامپزشک خود مشورت کنید.

چه مقدار غذای خشک گربه باید بهش بدم؟

شما باید تقریباً به مقدار غذای خشک گربه که در بسته بندی نشان داده شده است، به گربه خود غذا دهید. توجه داشته باشید که مقادیر مورد نیاز برای تنظیم وزن نرمال، بستگی به میزان فعالیت او و عوامل فردی گربه دارد. دامپزشک شما می تواند در مورد تغذیه و مقادیر نیز راهنمایی کند.