معرفی بهترین اسباب بازی های سگ + نکات بسیار کاربردی

اسباب بازی های سگ

اسباب بازی های سگ یکی از عوامل بسیار مهم در سلامت و سرگرمی توله سگ های شما هستند. همچنین می توانند او را به هیجان آورند! علاوه بر تخلیه انرژی سگ در هنگام بازی، اسباب بازی سگ به شما کمک می کند تا وسایل خانه شما آسیبی نبیند، زیرا بخاطر کنجکاوی زیاد توله سگ ها ممکن است به مبل شما آسیب رسانده و آن ها را تکه تکه کنند. اگر به اسباب بازی سگ علاقه دارید، با پت خونه همراه باشید تا به نکات آن نگاه کاملی بیندازیم.

چرا باید از بهترین اسباب بازی های سگ استفاده کنیم ؟

اسباب بازی های سگ یکی از مواردی هستند که می توانند ساعت ها آن ها را خوشحال و سرگرم کنند. برخی از صاحبان آن ها ممکن است برای از بین بردن خارش لثه های توله سگ به دلیل رشد دندان، از لباس یا کمربند قدیمی برای گاز گرفتن و سرگرمی توله سگ خود استفاده کنند.سگ هایی که اسباب بازی های خیلی کمی دارند و نمی توانند خود را با چیزی سرگرم کنند، به دنبال چیزهای دیگری می گردند که کمبود این موضوع را جبران کنند ( برای مثال بازی با دمپایی، وسایل خونه و … ) و این موضوع ممکن است باعث از بین رفتن یک سری لوازم منزل شما مانند مبل و صندلی و … شود.

بنابراین وجود یک اسباب بازی سرگرم کننده برای سگ، حتی زمانی که در خانه نیستید و او تنهاست، بسیار مفید، هیجان انگیز و پرکاربرد است. برای تهیه اسباب بازی برای نژاد سگ شما به اطلاعاتی نیاز دارید که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

انواع اسباب بازی های سگ

ما در این مقاله سعی کردیم تا بهترین اسباب بازی های سگ را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید با توجه به سلیقه و سرگرمی سگ خودتان مناسب ترین آنها را خریداری کنید. مهم ترین و بهترین اسباب بازی ها به شرح زیر میباشد :

انواع توپ‌ ها

توپ های اسباب بازی سگ

 توپ یکی از محبوب ترین اسباب بازی های سگ است. تمامی نژادها دوست دارند با توپ بازی کرده و آن را دنبال کنند. انواع و اقسام مختلفی از توپ های بازی سگ وجود دارند که با توجه به سلیقه شما و سگتان باید بین آن ها بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای مثال توپ هایی نیز وجود دارند که علاوه بر ویژگی های یک توپ معمولی دارای شیارهایی هستند که مناسب برطرف کردن خارش لثه سگ نیست می باشند.

اسباب بازی دندونی

دندانی سگ

در سن تولگی به دلیل در آمدن دندان های حیوان، لثه آن ها به شدت خارش دارد و برای بر طرف کردن این خارش نیاز به جویدن اجسام دارند بنابراین در نظر داشته باشید که اگر اسباب بازی دندونی مناسبی برای سگ دلبندتان تهیه نکنید آن ها مجبور به جویدن لوازم خانه، کفش و هر چیزی که به دست می آورند می شوند. به همین دلیل، خرید اسباب بازی های جویدنی نه تنها می تواند سگ را سرگرم کند، بلکه خانه شما را از تخریب نجات می دهد.

شما عزیزان میتوانید تمامی توپ ها و اسباب بازی های سگ ( توپ دندانی )‌ را در دسته بندی اسباب بازی سگ در سایت پت خونه مشاهده کنید.

عروسک ها

بیشتر توله سگ ها و حتی سگ های بالغ دوست دارند با عروسک ها بازی کنند، آن ها را مانند بچه خود حمل کنند، در آغوش بگیرند و حتی با آن ها بخوابند. این گونه اسباب بازی ها ممکن است در ابتدا سگ شما را بسیار خوشحال کنند. اما پس از مدتی به دلیل کنجکاوی عروسک را پاره کرده و سپس قطعات عروسک در خانه پراکنده کنند. پس اگر سگ شما بسیار کنجکاو و به صدای عروسک حساس است ، لطفاً یک مدل ساده و بی صدا برای آن تهیه کنید.

اسباب بازی تشویقی

اسباب بازی تشویقی سگ

 در درون این اسباب بازی ها می توانید جایزه ای برای سگ خود قرار دهید برای مثال آن را با وسایل مورد علاقه او پر کنید. سگ شما باید بداند که چگونه این ظرف را باز کند تا آن چیز مورد علاقه خود را بدست آورد. این کار ساعت ها او را خوشحال می کند و باعث افزایش هوش در سگ می شود. او تمام تلاش خود را میکند و سرانجام به هدف خود می رسد.

وسایل بازی صدا دار

اسباب بازی های صدادار یکی دیگر از مورد های محبوب سگ است که در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند. این اسباب بازی ها معمولاً از لاستیک، پلاستیک و وینیل ساخته می شوند و استحکام آن ها به مواد و ساختار تولید بستگی دارد. بنابراین، هنگام خرید این نوع اسباب بازی، باید آن موردی را انتخاب کنید که با توجه به نژاد سگ و عادات جویدن به سرعت خراب نشود.

اسباب بازی کشیدنی

یکی دیگر از محبوب ترین اسباب بازی های سگ اسباب بازی های کشیدنی است. این اسباب بازی خاص معمولاً دارای دو دستگیره یا حلقه هستند؛ که شما در یک طرف می ایستید، سگ طرف دیگر را گاز گرفته و می کشد و فرایند کشش شروع می شود! سگ ها بسیار دوست دارند که اجسام را به سمت خود بکشانند و برایشان بسیار سرگرم کننده و جذاب است.

اسباب بازی طنابی

اسباب بازی های طنابی معمولاً از طناب بافته شده ساخته می شوند، که علاوه بر جلوگیری جرم های دندان، می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. گاهی اوقات قطعات لاستیکی یا پلاستیکی در داخل آن ها وجود دارد که باید بسیار مراقب باشید تا این قطعات را نخورند. چون هم ممکنه باعث خفگی شود و حتی در صورتی که وارد معده آنها شود، ممکن است سیستم گوارش سگ را دچار مشکل کند.

بشقاب پرنده و بومرنگ

اسباب بازی بومرنگ سگ

 سگ ها عاشق اسباب بازی های بشقاب پرنده و بومرنگ هستند و میتوانیم به عنوان یکی از جذاب ترین اسباب بازی های سگ از آن یاد کنیم. تمامی سگ ها دوست دارند تا صاحبشان یک چیزی را پرتاب کند و سگ تلاش کند آن را بگیرد و برای صاحب خود بیاورد حال تصور کنید این اسباب بازی های جذاب چقدر میتواند باعث سرگرمی حیوان بشود. بنابراین اگر وقت دارید و فضای بزرگی در نزدیکی منزلتان هست حتما از این اسباب بازی برای سگ خود استفاده کنید.

چند نکته مهم برای انتخاب اسباب‌بازی‌های سگ

تا به اینجا شما پرطرفدار ترین اسباب بازی های سگ را شناختید، ولی باید درباره انتخاب اسباب‌بازی مناسب هم نکاتی را رعایت کنید. یکی از این نکات انتخاب اسباب بازی مناسب سن و اندازه سگ خود می باشد. از خرید اسباب‌بازی‌هایی که دارای قطعات بسیار ریز هستند خودداری کنید؛ زیرا ممکن است سگ شما آن‌ها را ببلعد و برای او مشکلاتی از قبیل خفگی و مسدود شدن راه تنفس حیوان بوجود بیاید.

در انتخاب اسباب بازی های سگ به این موضوع توجه کنید که به‌راحتی قابل شست‌وشو باشد، زیرا رعایت نظافت برای حیوان خود امری بسیار ضروری برای جلوگیری از مریض شدن سگ است، به‌خصوص هنگامی‌که در محیط خارج از خانه با آن اسباب بازی، بازی می‌کند. در هنگام خرید اسباب‌بازی به علاقه و سلیقه سگ خود نیز توجه کنید، به‌عنوان‌مثال توپ‌ها اسباب‌بازی‌هایی هستند که همه سگ‌ها از بازی کردن با آن‌ها لذت می‌برند.

در زمان خرید اسباب‌بازی به سایز و اندازه آن نیز توجه داشته باشید. برای مثال بهتر است توپ‌هایی به اندازه توپ تنیس تهیه کنید که هم به‌راحتی آن را در دهان بگیرند و هم به‌طور اتفاقی آن را قورت ندهد. ایمنی اسباب‌بازی یکی از نکات مهم و با اهمیت است که باید به آن در هنگام خرید دقت کنید.

ویژگی‌‌های اسباب‌ بازی سگ مناسب

در هنگام انتخاب اسباب‌بازی باید به سگ خود و ویژگی‌های او توجه کافی داشته باشید. بازی کردن و گاز گرفتن اشیاء از ویژگی همه سگ‌ها هست، اما بعضی از آن‌ها این رفتار را بیشتر از بقیه نشان می‌دهند، بنابراین در هنگام انتخاب یک اسباب‌بازی باید به این موضوع دقت کنید و غرایز سگ خود را در نظر بگیرید.

در حال حاضر اسباب‌بازی‌های گوناگون با تنوع بسیار زیادی وجود دارند، اما هر سگی با اسباب‌بازی که ترجیح می‌دهد، بازی می‌کند. به‌عنوان‌مثال اسباب ‌بازی سگ ژرمن با اسباب‌ بازی سگ‌ هاسکی متفاوت است. برخی از سگ‌ها علاقه زیادی به بازی‌ و ورزش کردن دارند، بنابراین بهترین اسباب‌بازی‌ برای این سگ‌ها، اسباب‌بازی است که نیاز به دویدن و تعقیب دارد. سگ‌هایی با اندازه‌های کوچک‌تر، اغلب در خانه هستند و نیاز به اسباب‌بازی‌هایی با تحرک زیاد ندارند، بنابراین اسباب‌بازی این‌گونه سگ‌ها با اسباب ‌بازی های سگ نگهبان قطعا متفاوت خواهد بود.

نتیجه

هر سگ شخصیت منحصر به فرد خود را داشته و دارای سلیقه های متفاوتی میباشد. بنابراین پت خونه به شما پیشنهاد میدهد که سگ خود را زیر نظر بگیرید تا بتوانید تشخیص دهید که با چه نوع اسباب بازی های سگ میتواند بیشتر ارتباط برقرار کند و بهش علاقه دارد تا بهترین انتخاب را در بین اسباب بازی های سگ داشته باشید.

شما چه اسباب بازی ای برای سگ خود مناسب میدونید؟؟؟؟

مناسب ترین اسباب بازی از نظر قیمتی کدام اسباب بازی ها برای سگ هستند ؟

خوشبختانه تمامی اسباب بازی های سگ قیمت بسیار مناسب و ارزانی دارند و شما میتوانید با توجه به سلیقه سگ خود بهترین آنها را انتخاب کنید.

آیا نوع نژاد سگ در انتخاب اسباب بازی تاثیر دارد ؟‌

قطعا بله. فرض کنید که سگ شما نژاد ژرمن شپرد باشد. در این صورت اگر شما از توپ های سایز کوچک استفاده کنید ممکن است هنگام بازی در حلق سگ گیر کرده و باعث خفگی آن شود.

از کجا میتوانیم اسباب بازی مناسب سگ رو خریداری کنیم ؟

شما میتوانید از تمامی فروشگاه های پت شاپ و همچنین سایت پت خونه خرید خود را انجام بدید.

(11 امتیاز) 🔥
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟