سگ بخرم یا گربه + نکات مهم در انتخاب سگ یا گربه

سگ بخرم یا گربه

زمانی که شخصی تصمیم به قبول کردن سرپرستی یک حیوان می گیرد قطعا با چالش های زیادی مواجه می شود. یکی از مهم ترین و اصلی ترین سوالات این است که سگ بخرم یا گربه؟ در جواب به این سوال، پت خونه تصمیم گرفته است تا با انتشار این مقاله به کسانی که این سوال برایشان مطرح شده است کمک کند. امیدواریم بتوانیم در خصوص سگ بخرم یا گربه ؟ کمکی به شما دوست داران حیوان بکنیم.

جـــای شما در این لیست خالــیست؟!

جــهت رزرو تــبلیغات مــی‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

انتخاب سگ یا گربه ؟ سگ بخرم یا گربه ؟

این موضوع که برای افراد سگ بهتر است یا گربه؟ سگ بخرم یا گربه؟ کاملا سلیقه ای است و با توجه به یک سری فیلترها افراد باید بین این دو نوع حیوان دوست داشتنی یکی را انتخاب کنند. هر کدام از این حیوانات با توجه به نژاد، سن، شرایط نگهداری و … مباحث مربوط به خود را دارند ولی اگر به صورت کلی بخواهیم در این مورد تصمیم گیری کنیم باید مزایا و معایب هر کدام را بدانیم. تمامی مزیت ها و معایب سگ و گربه را کاملا مطالعه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم رو بگیرید. با ما همراه باشید.

سگ ها بسیار مهربان هستند

مزایای سگ ها

 • سگ ها موجوداتی بسیار مهربان، وفادار، باهوش و بسیار دوست داشتنی هستند که خیلی راحت می توانند حس خوب و خوش را در زندگی شما ایجاد کنند. زمانی که شما از یک سگ مراقبت می کنید بعد از یک مدت افسردگی، حال بد زندگی، مشکلات کاری و … خود را فراموش می کنید. این تازه یکی از محاسن مراقبت از سگ بود!! سگ ها به دلیل هوش بسیار بالا بعد از یک مدت کوتاه تمامی مباحثی که شما به این حیوان دوست داشتنی آموزش داده اید یاد میگیرد و این موضوع خیلی از مشکلات صاحبان سگ را از بین می برد.
 • هوش بالای سگ ها همیشه زبان زد عموم بوده است به طوری که حتی برخی افراد و اورگان ها از آن ها برای بر طرف کردن مشکلات خود و آسان کردن کارهای روزمره یا کاری استفاده می کنند. برای مثال برای پیدا کردن مواد مخدر، سارقین و … . حال در نظر داشته باشید که برای یاد گرفتن امور روزمره و خانگی چقدر می توانند برای شما مفید باشد.
 • سگ ها به وفاداری بسیار معروف هستند. به طوری که همیشه مراقب صاحبانشان هستن و اگر برای آن ها مشکلی پیش بیاید یا احساس خطر بکنند سریع واکنش نشان میدهند. در بسیاری از نقاط جهان بار ها و بار ها اتفاق افتاده است که یک سگ جان صاحب خود را نجات داده است و این به تنهایی نشان دهنده هوش بالا و وفاداری این حیوان فوق العاده میباشد.
سگ ها حس انسان را درک میکنند
 • تمامی نژاد های سگ ها، چه نژاد کوچک و چه بزرگ، حس ها را درک می کنند زمانی که شما ناراحت باشید و یا حوصله نداشته باشید کاملا متوجه می شوند و سعی می کنند با شما ارتباط برقرار کنند تا شاید تاثیری در حال شما داشته باشد. بنابراین اگر کسی هستید که تنها زندگی میکنید، استرس زیادی را تحمل میکنید و شرایط نگهداری از یک سگ را دارید پیشنهاد پت خونه به شما مراقبت از یک سگ می باشد.
 • همچنین سگ ها دارای حس مالکیت نسبت صاحب و اموال صاحب خود دارند و هر لحظه به فکر مراقبت از این موضوعات می باشند برای همین موضوع برخی از افراد از سگ ها برای نگهبانی و مراقبت از یک محدوده خاص استفاده میکنند.

پس تا اینجا یک بخشی از سوال سگ بخرم یا گربه را پاسخ دادیم ولی شما باید معیار های متفاوتی داشته باشید که در ادامه مطرح میکنیم.

معایب سگ ها

با توجه به تمامی نکاتی در بخش مزایای سگ ها گفتیم، نکاتی هم وجود دارند که باید در جواب سگ بخرم یا گربه ؟ به آن اشاره کنیم. سگ ها معمولا برای هر اتفاقی از خود واکنش نشان می دهند. از یک جهت بسیار مفید است ولی ممکن است بعضی اوقات باعث ایجاد مشکل شود. برای مثال اگر شما قصد مراقبت از یک سگ را داشته باشید باید این موضوع را در نظر بگیرید که ایا صدای پارس کردن او همسایه ها را اذیت می کند یا خیر. بنابراین اولین مشکل اصلی ایجاد سر و صدای بالا توسط سگ ها می باشد.

البته در نظر داشته باشید که اگر شما به حیوان خانگی خود به خوبی آموزش داده باشید این سر و صدا از بین میرود. یعنی اینکه به سگ اموزش داده باشید که در محیط بسته و یا خانه حق پارس کردن ندارد بعد از یک مدت کاملا این موضوع را رعایت میکند ولی ممکن است تا زمان یادگیری کامل یک سری مشکلات در مورد همسایه های خود به وجود بیاید.

یکی از مشکلات اساسی افرادی که از خود میپرسند سگ بخرم یا گربه و انتخابشان سگ است، دستشویی کردن او در خانه یا در یک مکان خاص میباشد. ما در بخش مزایای سگ گفتیم که سگ ها بسیار باهوش هستند ولی خب باید این را در نظر بگیرید که ممکن است پروسه یادگیری یک مقدار زمان بر باشد و تا آن موقع قطعا اشتباهاتی هم رخ خواهد داد پس باید خود را برای تمیزکاری آماده کنید. حالا بنظرتون سگ بخرم یا گربه ؟

دستشویی کردن سگ و تنبیه آن

بنابراین شمایی که قصد مراقبت از سگ ها را دارید باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید که این مشکل به طور کامل از بین برود. بخاطر همین موضوع پت خونه مراقبت از سگ را به افرادی که دارای وسواس تمیزی هستند پیشنهاد نمیکند.

تمامی حیوانات خانگی چه سگ، چه گربه دارای ویژگی های مراقبتی منحصر به فرد خود میباشند بنابراین باید خود را برای مشکلات احتمالی در آینده آماده کنید. برای مثال بردن سگ ها برای چک آپ های سالیانه برای پیشگیری از بیماری های مختلف، استفاده از مواد غذایی مناسب و با کیفیت، خرید ملزومات روزمره سگ ها و … . جدا از بحث هزینه ها، افرادی که سرپرستی این موجودات وفادار را بر عهده میگیرند باید وقت کافی برای حیوان خانگی خود بگذارند تا حیوان اذیت نشود.

حالا جواب بدید!!! سگ بخرم یا گربه ؟؟

مزایای گربه

 • گربه ها خصوصیات خوب بسیار زیادی دارند که می توانند نظر شما را در قبول سرپرستی این حیوان خانگی جلب کنند و در جواب سگ بخرم یا گربه به شما کمک کند. یکی از این ویژگی ها تمیز بودن تمامی نژاد های گربه است. به معنی اینکه گربه ها برای تمیزی خود بسیار وسواسی عمل می کنند و اغلب نیازی به حمام کردن ندارند و در صورت کثیف شدن یک بخش از بدنشان، فورا با لیس زدن و ضد عفونی کردن پوست و موی خود کثیفی را از بین می برند و این خصوصیت و ویژگی درون گربه ها باعث جذب خیلی از افراد در سرتاسر جهان برای نگهداری از آن ها شده است.
تمیز بودن گربه ها
 • یکی دیگر از بهترین رفتار های گربه ها این است که به هیچ عنوان در منزل، روی فرش، روی مبل و هر چیزی که در منزل وجود دارد دستشویی نمی کنند و فقط در خاک، کار خود را انجام می دهند که شما می توانید خاک گربه را با بالاترین کیفیت از سایت پت خونه و یا پت شاپ ها تهیه کنید. نکته جالب این موضوع این است که بعد از دستشویی کردن گربه ها ادرار و مدفوع خود را دفن می کنند تا اثری از آن نباشد و این موضوع یکی از دلایل اصلی تمیز بودن این موجودات ناز و بامزه می باشد.
 • یک خصوصیت جالب و جذاب برای دوست داران گربه ها این است که گربه ها عادت دارند تا در محیطی که زندگی می کنند همه چیز مرتب و سر جای خود باشند. برای مثال زمانی که غذای خشک را جلوی گربه دلبندتان می ذارید، در صورتی که غذا به بیرون از ظرف بریزد گربه ها سعی می کنند تا آن ها را به ظرف غذا نزدیک کنند تا اطراف ظرف غذایشان مرتب باشد.
 • گربه ها بسیار لوس و نوازشی هستند به طوری که اگر گربه به شما عادت کرده باشد ممکن است تا مدت ها روی پا یا کنار شما بشینند و شما با نوازش کردن آن به یک آرامش خاصی برسید و از استرس های زندگی روزمره خود کسر کنید.
 • گربه ها اصولا صدای آرامی دارند به طوری که قطعا باعث آزار و اذیت همسایگان نمی شود و خود این موضوع می تواند یک نکته جذاب برای قبول سرپرستی این موجود بامزه باشد. شما به راحتی می توانید در آپارتمان و هرجایی بدون نگرانی در مورد سر و صدای زیاد از گربه ها مراقبت کنید.

خب حالا چی الان نظرتون چیه ؟؟ سگ بخرم یا گربه ؟؟

معایب گربه ها

سگ بخرم یا گربه

گربه ها هم دور از عیب نیستند و مراقبت از آن ها ممکن است یک سری مشکلات برای صاحبان آن ها به وجود بیاورد. برای مثال گربه ها بخاطر اینکه با استفاده از تیغ های زبان گربه، کرک های مویشان را از بین میبرند، باعث ایجاد گلوله مویی در بدن گربه می شود و باید مراقب تغذیه گربه ها باشید.

اصولا گربه ها بعد از یک مدت که دوره تولگی را به اتمام می رسانند کم تحرک می شوند و این کم تحرکی باعث ایجاد مشکلاتی مانند اضافه وزن، افزایش درصد مبتلا به بیماری دیابت و … می شود. بنابراین نیازمند مراقبت های پزشکی بیشتری هستند.

نسبت هوش گربه به سگ خیلی پایین تر است به طوری که شما نمی توانید از آن انتظار انجام خیلی از کار ها را داشته باشید و اگر هم بخواهید چیزی به آن آموزش دهید نیازمند زمان و حوصله زیاد تری نسبت به سگ ها می باشد.

معمولا گربه ها عادت دارند برای تیز کردن ناخن های خود یه چیزی را چنگ بزنند حال تصور کنید که از سرکار آمدید منزل و میبینید که مبل شما کاملا پاره شده است. در این لحظه قطعا عصبانی و از کنترل خارج می شوید بنابراین باید دائما ناخن های گربه خود را کوتاه کرده و یک اسکرچر جهت تیز کردن ناخن های وی تهیه کنید.

حالا چی ؟؟ الان که همه معایب و محاسن سگ و گربه را دونستید به نظر شما سگ بخرم یا گربه ؟؟

نتیجه بحث سگ بخرم یا گربه ؟

 • حتما شرایط زندگی خودتان را در نظر بگیرید.
 • به فضایی که جهت نگهداری از سگ یا گربه نیاز دارید دقت کنید.
 • اینکه سگ بخرید یا گربه کاملا به سلیقه و شرایط زندگی شما دارد.

پت خونه در مقاله (( سگ بخرم یا گربه )) تلاش کرد تا شما عزیزان را در خصوص انتخاب بین این دو حیوان شگفت انگیز کمک کند. حال این شما هستید که باید بین سگ و گربه یکی را انتخاب کنید زیرا که یک بحث کاملا سلیقه ای خواهد بود. بنابراین امیدواریم این مقاله که برای شما مفید بوده باشد.

به نظر پت خونه سگ بهتره یا گربه ؟

همانطور که داخل این مقاله گفته شد، این موضوع کاملا سلیقه ای است و شما باید تمامی نکات را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین تصمیم و خرید را انجام دهید

از کجا میتونم گربه یا سگ سالم و تضمینی بخرم ؟

شما میتوانید در مقاله معرفی بهترین پرورش دهنده های سگ و گربه نزدیک ترین مرکز را انتخاب کنید و با خیال راحت خریدتان را انجام دهید.

از نظر تمیزی و نظافت کدام بهتر است؟

اگر فردی حساس در خصوص تمیزی منزل و حیوان هستید بهترین گزینه برای شما گربه است.

بین سگ و گربه کدام بدن حساس تری دارند و زود مریض میشوند ؟

اصولا گربه ها سیستم گوارش بسیار حساسی دارند و ممکن است به دلایل مختلف باعث بروز یک سری مشکلات شوند. البته سگ های نژاد کوچک نیز به دلیل نقص های نژادی، دائما در خطر بروز بیماری هستند.

(4 امتیاز) 🔥
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟