10 مورد از مهمترین وسایل نگهداری گربه خانگی

وسایل نگهداری از گربه

در نظر داشته باشید که شما زمانی که قصد انجام هر کاری را داشته باشید باید یک سری وسایل برای انجام آنکار تهیه کنید. نگهداری از گربه نیز قطعا نیاز به یک سری لوازم خواهد داشت به طوری که نبود آنها باعث اذیت شدن شما و گربه خواهد شد. بنابراین وسایل نگهداری از گربه از مهم ترین کار هایی است که اگر قصد آوردن گربه به منزلتان داشته باشید باید انجام دهید.

ما در این مقاله سعی کردیم تا تمامی لوازم ضروری جهت نگهداری گربه در منزل را به شما معرفی کنید تا لحظات بسیار خوشی را با گربه خود سپری کنید. با پت خونه همراه باشید.

وسایل نگهداری گربه خانگی چیست؟

یک گربه در سن بچگی یا به اصطلاح کیتن ( kitten ) دقیقا مانند بچه انسان نیاز به یک سری وسایل دارد بنابراین اگر قصد آوردن گربه به منزلتان را دارید باید وسایلی که در ادامه این مقاله خدمتتون عرض میکنیم را تهیه کنید. توجه داشته باشید که ممکن است در صورت عدم تهیه وسیله نگهداری گربه خانگی خود یک سری مشکلاتی برای گربه و یا وسایل منزل به وجود بیاید.

در ادامه نام وسایل نگهداری از گربه خانگی را خدمتتان معرفی میکنیم :‌

1- غذا

وسایل نگهداری از گربه

از مهم ترین وسایل نگهداری از گربه خانگی غذای آن است. شما باید برای او بهترین غذا و رژیم غذایی را فراهم کنید همانطور که اگر فرزند خودتان بود همانطور به او اهمیت میدادید. بهترین غذایی که میتوانید به گربه خود بدهید غذا های مخصوص گربه هاست. این غذا ها با توجه به شکل و روش تهیه مختلف مناسب سیستم بدن آنها تولید میشود.

غذا های مخصوص گربه با توجه به نیاز های روزمره و میزان ویتامین و پروتیین و همچنین مواد معدنی مورد نیاز آنها تولید میشوند. در نظر داشته باشید که شما میتوانید از غذا های خانگی نیز برای تغذیه آنها استفاده کنید ولی به دلیل سیستم گوارش بسیار حساس گربه ها بهتر است که از غذا های مخصوص آنها استفاده کنید.

شما میتوانید بهترین و مقوی ترین غذا های گربه را در سایت پت خونه مشاهده کنید.

2- تشویقی گربه

وسایل نگهداری از گربه

قطعا شنیده اید که تشویقی ها نقش بسیار مهمی در تربیت حیوانات خانگی دارند. این موضوع در گربه ها نیز وجود دارد به طوری که به یکی از مهمترین وسایل نگهداری از گربه خانگی تبدیل شده است.

تشویقی های گربه همانطور که از اسم آن مشخص است برای تشویق کردن گربه ها به انجام یک سری کار هایی که صاحبان آنها دوست دارن گربشان انجام دهد استفاده میشود. به طوری که بعد از انجام دادن یک کار خوب به آنها تشویقی میدهند تا گربه برای بدست آوردن دوباره آن تشویقی کار خود را مدام تکرار کند.

تشویقی گربه علاوه بر اینکه برای آنها بسیار لذیذ میباشند سرشار از مواد معدنی ویتامین و … نیز میباشند و اکثرا باعث تقویت سیستم ایمنی و گوارشی بدن آنها میشوند. بنابراین از تشویقی به عنوان یکی از وسایل نگهداری از گربه های خانگی قافل نشوید.

3- باکس حمل و نقل

وسایل نگهداری از گربه

گربه ها اصولا حیوانات بسیار بازیگوش و شیطونی هستند و ممکن است در زمان بیرون بردن آنها یک سری مشکلات برایتان به وجود بیاید. بنابراین پیشنهاد پت خونه به شما استفاده از باکس حمل و نقل گربه میباشد. این باکس های حمل را میتوانید از تمامی فروشگاه های حیوانات خانگی تهیه کنید.

شما با استفاده از باکس مخصوص حیوانات میتوانید به راحتی گربه خود را به هرجایی که میخواهید ببرید بدون اینکه نگران گم شدن گربه خود باشید. شما از این باکس ها میتوانید در مسافرت پیاده روی و سفر های داخلی و خارجی استفاده کنید. بنابراین طبق دلایلی که گفته شد باکس حمل گربه ها یکی از مهم ترین وسایل نگهداری از گربه خانگی میباشد.

توجه داشته باشید که برای گربه ها سایز های ۳ و ۲ مناسب میباشد. دقت کنید که اگر باکس های سایز بزرگتر تهیه کنید ممکن است در سفر های داخلی و خارجی به دلیل تکان های متعدد گربه شما دچار آسیب های جدی شود.

4- مالت

یکی از وسایل نگهداری از گربه خانگی استفاده از تقویت کننده هاست. برای مثال گربه ها عادت دارند خودشان را دائما لیس بزنند و مو های خود را تمیز و شانه کنند. این امر باعث میشود تا مقداری از مو وارد سیستم گوارش آنها شوند و در صورتی که این مو ها دفع نشوند باعث بروز مشکلات گوارشی جبران ناپذیری میشوند. مخصوصا اگر گربه شما نژاد پُر مو باشد.

یکی از تقویت کننده ها و وسایل مهم در امر نگهداری از گربه ها مالت است. مالت گربه به آنها کمک میکند تا گلوله های مویی که در معده آنها بوجود آمده است همراه با مدفوع دفع کنند و آن را بالا نیاورند. این محصولات معمولا به صورت خمیر هستند و صاحبان گربه باید طبق نظرات کارشناسان و دامپزشکان پت خونه تقریبا هفته ای دو بار یک سانتی متر از این خمیر را برای گربه خود استفاده کنند.

البته نا گفته نماند که استفاده از مالت گربه ضروری نیست ولی توصیه میشود که استفاده کنند تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری شود.

5- ظرف آب و غذا

وسایل نگهداری از گربه

بچه گربه ها برای خوردن غذا نیاز به یک ظرف مخصوص دارند که برای آنها باشد. معمولا برای بچه گربه ها ۲ عدد ظرف نیاز است. یک ظرف برای آب و یک ظرف برای غذا و یا شیر خوردن. طبق توصیه های دامپزشکان بهتر است ظرف آب و یا شیر گربه همیشه پر از آب و یا شیر باشد و همچنین بعد از اتمام هر وعده ظرف مخصوص را کاملا تمیز کنند چون گربه ها در ظرفی که کثیف باشد آب نمیخورند.

سعی کنید از ظرف های مخصوص با ارتفاع کم اسفتاده کنید تا گربه شما نتواند با پای خود ظرف را برگرداند و باعث کثیفی منزل شود. توجه داشته باشید که ظرف های خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باعث آزار و اذیت آنها میشوند برای مثال ظرف های خیلی بزرگ به دلیل پخش شدن مواد داخل ظرف گربه شما سعی میکند غذا را به دیواره های ظرف هل دهد تا بتواند آن را بخورد و همچنین ظرف های کوچک نیز گربه را سیر نمیکند.

بهتر است از ظرف های مخصوص با ارتفاع کم استفاده کنید تا گربه نتواند با پا آن را برگرداند. به اندازه ظرف هم دقت کنید. ظرف زیاد بزرگ یا زیاد کوچک گربه را آزار خواهد داد. گربه ها غذا را به دیواره ها هل می دهند تا بتوانند آن را بخورند. در ظرف بزرگ این کار به آسانی مقدور نیست. ظرف کوچک هم گربه را سیر نمی کند.

6- خاک گربه

قطعا شمایی که تا حالا گربه ای در منزل خود نداشتید این را میدانید که گربه ها فقط در خاک دستشویی میکنند. حال تصور کنید که برای اینکار نیاز هست که داخل منزل خاک داشته باشید. ولی نه هر خاکی. اگر خاک باغچه را به خانه بیاورید علاوه بر کثیفی، ممکن است باعث ورود یک سری حشرات و بیماری ها به خانه خود بشوید. پیشنهاد پت خونه به شما استفاده از خاک های مخصوص گربه است. این خاک ها با توجه به نیاز شما تولید شده اند به طوری که بعد از دستشویی گربه، مدفوع و ادرار را جذب خود کرده و به شکل گلوله در میاورد تا بتوانید به راحتی آن قسمت را از بقیه خاک ها جدا کنید.

یکی دیگر از مهم ترین وسایل نگهداری از گربه در منزل، خاک گربه است. این خاک ها بدون باکتری بوده و به پای گربه شما نمیچسبد و تا حد بسیار زیادی از بوی بد ادرار یا مدفوع جلوگیری میکند.

7- ظرف خاک و بیلچه

وسایل نگهداری از گربه

همانطور که گفته شد خاک گربه یکی از مهمترین وسایل نگهداری از گربه در منزل میباشد ولی خاک گربه به تنهایی معنا ندارد تا زمانی که ظرف خاک گربه و بیلچه مخصوصش را تهیه کنید. ظرف خاک گربه با توجه به ارتفاع و فرمول ساخت منحصر به فرد خود از پاشش خاک به بیرون از ظرف جلوگیری کرده و گربه شما میتواند در آرامش کامل به کار خود مشغول شود. بعد از اتمام کار گربه شما باید تیکه های ادرار و مدفوعی که توسط خاک گوله شده است را با توجه به بیلچه مخصوص از داخل خاک بردارید.

انواع مختلفی ظرف خاک وجود دارند که پیشنهاد پت خونه به شما استفاده از ظروف خاک سر بسته میباشد. این ظروف به دلیل بسته بودن فضای داخل آن، بوی حاصل از دستشویی گربه را در خود نگه میدارد و از آلوده شدن هوای منزل جلوگیری میکند.

بنابراین میتوان از ظرف خاک و بیلچه نیز به عنوان یکی از مهمترین وسایل نگهداری از گربه در منزل نام برد.

خاک را باید در ظرف مناسبی بریزید. می توانید از تشت های معمولی یا تشت های مخصوص استفاده کنید. ظروف خاک در بسته بو را در خود نگه می دارند و تمیز کردنشان سخت است. ظروف باز با اینکه ممکن است منظره خوبی نداشته باشند، اما آلودگی در آن خودش را نشان می دهد و بودر آن نمی ماند.

8- برس و شانه

با اینکه گربه ها عادت دارند مو های خود را با توجه به مدل زبان خود شانه کنند ولی وجود یک برس و شانه مخصوص از الزامات نگهداری از این موجودات دوست داشتنی میباشد. گربه هایی که تراکم موی بالا تری دارند ریزش موی بیشتری نیز داشته و همین موضوع باعث گلوله مویی و مشکلات گوارشی در بدن گربه میشود. همچنین ممکن است خانه شما از موی گربه خود پٌر شود. بنابراین شما باید یک برس و شانه مخصوص در منزل داشته باشید.

بهتر است که هر روز مو های گربه را شانه کنید تا موهای جدا شده از پوست را از بدن گربه خارج کنید تا از افزایش آنها جلوگیری کنید.

9- اسباب بازی و اسکرچر

وسایل نگهداری از گربه

اسباب بازی ها نقش بسیار مهمی در زندگی حیوانات خانگی دارند به طوری که شادابی و سرحالی دوره ی بالغی آنها به این موضوع بستگی دارد که در دوره ی بچگی چقدر بازی کرده اند و شاد بوده اند. گربه ها بسیار بازیگوش بوده و میتوانند ساعت ها بازی کنند بدون اینکه خسته شوند. انواع مختلفی از اسباب بازی های گربه وجود دارد که شما میتوانید با توجه به علاقه های گربه خود هر کدام که دوست دارید انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

یکی دیگر از وسایل نگهداری از گربه در منزل وجود اسکرچر است. گربه ها عادت دارند که ناخن های خود را با کشیدن روی اجسام مختلف تیز کنند. وجود اسکرچر باعث میشود که گربه شما برای انجام اینکار سراغ دیوار، مبل و لوازم با ارزش خانه نرود. جنس این اسکرچر ها از نخ و یا چوب میباشد و گربه شما میتواند نیاز خود را کاملا بر طرف کند.

نکته :

شما باید هر دو هفته یک بار ناخن های گربه خود را کوتاه کنید تا از رشد بیرویه و آسیب های احتمالی در آینده جلوگیری کنید. برای اینکار پیشنهاد پت خونه استفاده از ناخنگیر های مخصوص میباشد. شما میتوانید جهت آموزش گرفتن ناخن گربه خود از مقاله (( نحوه صحیح گرفتن ناخن گربه )) استفاده کنید.

10- لوازم بهداشتی

لوازم بهداشتی نیز از مهمترین وسایل نگهداری از گربه ها در منزل باشد. زیرا نبود آنها باعث کم شدن کیفیت زندگی شما و گربه شود. لوازم بهداشتی انواع مختلفی دارند :

1- انواع شامپو های مخصوص

2- اسپری چشم

3- حوله مخصوص

4- دستمال مرطوب

تمامی مواردی که خدمتتان عرض کردیم برای یک سری کار ها الزامی است به طوری که میتوانند بسیار کاربردی باشند و کار شما را بسیار آسان کنند. در بین مواردی که گفته شد وجود شامپو و حوله از مهمترین وسایل نگهداری از گربه در منزل میباشند ولی مابقی وجودشان تغییر زیادی ایجاد نمیکنند.

11- جای خواب و خانه

وسایل نگهداری از گربه

آخرین کالایی که به عنوان یکی از مهم ترین وسایل نگهداری از گربه در منزل باید به آن توجه کنید جای خواب و لانه مخصوص خودشان است. گربه ها معمولا دنبال یک محیط آرام و نرم هستند که بتوانند مدت زیادی را در آنجا استراحت کنند. این مکان ممکن است روی تخت شما یا روی مبل یا هر جای خانه باشد. برای جلوگیری از این موضوع شما باید یک جای خواب و یا لانه برای آن تهیه کنید که به آن عادت کند و برای خوابیدن و استراحت کردن به آنجا برود.

جای خواب ها انواع مختلفی دارند و شما میتوانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم تا بهترین و مهم ترین وسایل نگهداری از گربه در منزل را خدمت شما معرفی کنیم امیدواریم تونسته باشیم در این امر به شما کمکی کرده باشیم. شما عزیزان میتوانید تمامی مواردی که گفته شد را در سایت پت خونه مشاهده کنید و در کمترین زمان ممکن درب منزل خود تحویل بگیرید.


(14 امتیاز) 🔥
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟