معرفی 10 نوع از نژاد های آپارتمانی سگ

نژاد های سگ آپارتمانی

نژاد های آپارتمانی سگ کدامند؟؟ این سوال بارها و بارها توسط کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند و می خواهند یک سگ را به سرپرستی قبول کنند پیش می آید. امروز مجموعه پت خونه تصمیم گرفته است که در این خصوص شما دوست داران همیشگی پت را راهنمایی کند که بهترین انتخاب را در خصوص نژاد های آپارتمانی سگ داشته باشید.

برای آپارتمان شما باید نژادی از سگ را انتخاب کنید که با توجه به فضای خانه احساس راحتی بکند برای مثال سگ های نژاد بزرگ را نمی توان در خانه های 50 متری به خوبی نگهداری کرد. همچنین مراقبت از سگ ها در آپارتمان مشکلات زیادی به همراه دارد به طوری که کوچک ترین مزاحمتی از قبیل سر و صدا برای همسایگان باعث ایجاد مشکل خواهد شد. بنابراین باید سگ خود را به خوبی انتخاب و تربیت کرده تا مشکلی برای همسایگان به وجود نیاورند. ما در این مقاله نژاد های آپارتمانی سگ را به شما عزیزان معرفی می کنیم که مشکلات کمتری در مراقبت از سگ در آپارتمان داشته باشید.

جـــای شما در این لیست خالــیست؟!

جــهت رزرو تــبلیغات مــی‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

1-نژاد باسنجی

نژاد های آپارتمانی سگ - سگ باسنجی

اولین انتخاب پت خونه برای نژاد های آپارتمانی سگ، نژاد باسنجی می باشد. در صورتی که آپارتمان شما دارای دیوار های نازکی است که صدا به راحتی به دیگر خانه ها می رود این نژاد گزینه بسیار مناسبی می باشد. نژاد باسنجی به پارس نکردن و بی سر و صدا بودن معروف است و به خاطر جثه متوسطشان می توان گفت مناسب آپارتمان می باشند. قد این نژاد سگ معمولا بیشتر از 60 سانت نمی شود. فقط در نظر داشته باشید که این نوع نژاد سگ را در آپارتمان به مدت طولانی تنها نگذارید زیرا ممکن است باعث ایجاد خرابکاری در منزل شوند.

2- نژاد بیچون فریزر

 نژاد های آپارتمانی سگ - نژاد بیچون فریزر

یکی از بهترین نژاد های آپارتمانی سگ که بسیار دوست داشتنی هستند بیچون فریز بوده که خوشبختانه هیپوآلرژنیک هستند و برای افرادی که به سگ ها حساسیت دارند بسیار مناسب است. در حقیقت این نژاد از سگ ها با اینکه جثه کوچکی دارند، بسیار بازیگوش هستند و از قدرت یادگیری بسیار بالایی برخوردار بوده، عاشق کودکان و ارتباط برقرار کردن با افراد جدید هستند خوبی با افراد جدید برقرار می کنند. وزن حدودی آن های 7 کیلوگرم بوده فضای نگهداری زیادی را نیز نیاز ندارند.

3- نژاد گری هوند

نژاد های آپارتمانی سگ - نژاد گری هوند

شاید تعجب کنید که پت خونه این نژاد سگ را در لیست سگ های مناسب آپارتمان آورده است زیرا که این نژاد سگ نام سریع ترین سگ دنیا را یدک می کشد ولی باید بگوییم که نژاد گری هوند بسیار سگ آرامی بوده و بیشتر وقت ها دوست دارند در منزل لم داده و استراحت کنند ولی برای سلامت کامل این حیوان باید آن را زیاد به پیاده روی و ورزش ببرید زیرا با این کار آن ها بسیار خسته میشوند و شب ها زود می خوابند و شما میتوانید به راحتی به استراحت خود بپردازید.

4- نژاد بولداگ فرانسوی (از بهترین نژاد های آپارتمانی سگ)

نژاد های آپارتمانی سگ - نژاد بولداگ فرانسوی

این نژاد کوچک جثه از سگ های آپارتمانی در سال های اخیر محبوبیت بسیار زیادی در میان جوانان آپارتمان نشین تهران پیدا کرده است. این محبوبیت از قرن 18 میلادی و در کشور فرانسه  سرچشمه می گیرد که از دلایل اصلی آن میتوان به ویژگی مهم این نژاد یعنی به ندرت پارس کردن آن اشاره کرد. حالا همین ویژگی در کنار ریزشموی بسیار کم و جثه کوچک سبب شده است که یکی از بهترین سگ های آپارتمانی در این لیست نام بگیرد.

5- نژاد پاگ

نژاد های آپارتمانی سگ - نژاد بولداگ فرانسوی

پاگ ها به علت جثه بسیار کوچکشان بسیار معروف و دوست داشتنی هستند و برای آپارتمان هایی حیاط یا بالکن دارند بسیار مناسب می باشند. این سگ ها قابلیت ارتباط برقرار کردن با تمامی افراد حتی کودکان را دارند. بسیار باهوش و مهربان بوده و باعث ایجاد مهر و محبت و صمیمیت در منزل شما شود.

فقط تنها نکته مهم در نگهداری آن ها دقت در رژیم غذایی مناسب و فعالیت روزمره آن ها می باشد زیرا که این نژاد از سگ های اپارتمانی بسیار مستعد چاقی هستند و در صورت عدم رعایت این نکته ممکن است سگ شما مبتلا به بیماری هایی از قبیل قند و دیابت و مشکلات سیستم ایمنی بدن شوند.

6- نژاد شیتزو

نژاد های آپارتمانی سگ - نژاد شیتزو

سگ آپارتمانی شیتزو دارای چشمانی درشت و نگاهی بسیار جذاب و دوست داشتنی است که دل هر فردی که عاشق سگ است را به راحتی می برد. جثه کوچک و ظاهر زیبای آن، هوش بالا و بازیگوشی آن باعث شده است که به عنوان یکی از بهترین گزینه های انتخاب برای صاحبان آپارتمان های کوچک در نظر گرفته شود. شیتزو سگی است که با محیط کوچک بسیار سازگار شده و با صاحبان، غریبه ها، حیوانات خانگی دیگران و حتی کودکان زیر 3 یا 4 سال دوست می شوند. این سگ بسیار محبوب است و در سراسر دنیا پرورش داده می شود و به عنوان یک سگ آپارتمانی شناخته می شود.

یکی از ویژگی های مهم این نژاد بالا بودن روحیه آن است و با اینکه بیشتر مواقع در خانه های آپارتمانی نگهداری می شود از انرژی و روحیه بسیار خوبی برخوردار است و هر چه بیشتر به این نژاد دوست داشتنی توجه کنید، شادتر و خوشحال تر خواهد بود.

7- نژاد هاوانیز

نژاد های سگ آپارتمانی - نژاد هاوانیز

این نژاد یکی از نژاد های پشمالو با جثه کوچک می باشد که تنها 4 کیلوگرم وزن دارد. اجداد اصلی آن به شهر هاوانا، پایتخت کوبا در کارائیب باز می گردد. هاوانیز ها یکی از مناسب ترین سگ ها برای نگهداری در آپارتمان ها می باشند. این نژاد دارای پاهای کوتاه و عروسکی میباشد که برای خیلی از افراد بسیار جذاب می باشد.

یکی از مشکلات نگهداری از این نژاد سگ در آپارتمان رشد زیاد موهای آن است زیرا که میتوانند بسیار بلند شوند و با بلند شدن مو ها ریزش مو هم افزایش میابد بنابراین باید تلاش کنید تا همیشه مو های این نژاد دوست داشتنی اصلاح شده و مرتب باشند.

8- نژاد کینگ چارلز اسپانیل

نژاد های سگ آپارتمانی - نژاد کینگ چارلز اسپانیل

به جرعت می توان گفت که یکی از بهترین انتخاب ها در خصوص سگ آپارتمانی نژاد کینگ چالرز اسپانیل میباشد. این نژاد بسیار زیبا و دوست داشتنی همیشه دوست دارند صاحبانشان او را بغل کنند و بسیار وابسته به صاحب خود میباشد. میتوان گفت که یکی از احساساتی ترین سگ های کره زمین هستند.

جثه کوچک آن ها با این مشخصات می تواند انتخاب نهایی شما برای نگهداری از این سگ در آپارتمان باشد. بزرگترین نگرانی در مورد این نژاد سگ مربوط به تعمیرات خانه و یا اسباب کشی است زیرا آن ها به هر چیزی به راحتی عادت نمی کنند وآموزش آن ها ممکن است دشوار باشد. ولی اگر زمان زیادی را در بیرون از منزل با آنها بگذرانید آن ها به یک سگ قابل اعتماد تبدیل می شوند.

9- نژاد پامرین

نژاد های سگ آپارتمانی - نژاد پامرین

این سگ معروف یعنی پامرین، یک توپ پشمالو پر از انرژی است. این نژاد وابستگی زیادی به صاحب خود ندارد، بنابراین برای کسی که بیشتر اوقات خود را خارج از خانه می گذراند، مانند افراد شاغل و … سگ آپارتمانی بسیار خوب و مناسبی است. آنها برای پیاده روی انرژی زیادی دارند و به برس کشیدن هفتگی، حمام و مسواک زدن نیاز دارند آنها همچنین ممکن است که لجباز و پر سرو صدا بشوند، بنابراین نیاز به آموزش هایی برای کنترل و تربیت این نژاد جهت زندگی در آپارتمان دارند

10 – نژاد بولداگ

نژاد های سگ آپارتمانی - نژاد بولداگ

بولداگ شاید به دلیل تنبلی مشهور باشد اما این آنها را به عنوان سگ آپارتمانی حساب نکنیم اصلا درست نیست. اتفاقا برعکس همین موضوع باعث محبوبیت هرچه بیشتر این نژاد شده است. این نژاد فوق العاده به پیاده روی کمی احتیاج دارند به طوری که ممکن است روزانه ۱۰ الی ۲۰ دقیقه پیاده روی برای آنها کافی باشد و بیشتر دوست دارند که در جای خود استراحت کنند. آنها یک نژاد سگ بسیار ملایم هستند و بندرت از قد 18 اینچ بلندتر می شوند.

انتخاب نژاد های سگ آپارتمانی

انتخاب مناسب ترین نژاد سگ در آپارتمان یکی از دشوار ترین تصمیماتی است که افراد که میخواهند سرپرستی یک سگ را قبول کنند باید بگیرند. مهم ترین مشکل سگ ها در آپارتمان ایجاد سر و صدا میباشد. شما حتی اگر کم صدا ترین نژاد سگ را نیز انتخاب کنید باید به او آموزش های لازم را بدهید زیرا که همان نژاد سگ هم دارای سر و صدا هستند.

ینابراین پت خونه به شما پیشنهاد میدهد که اگر تمایل به قبول سرپرستی از این حیوانات فوق العاده هستید باید صبر و حوصله بالایی داشته باشید تا حتی در زمان آموزش سگ نیز از تک تک لحظه هایتان لذت ببرید.

امتیاز شما چیه! 🙂
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟