7 تا از بهترین غذا برای هار شدن سگ نگهبان + نحوه خرید

7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان

غذای سگ نگهبان یکی از مهمترین نکاتی است که برای سگ نگهبان خود باید در نظر بگیرید. این سگ ها به دلیل اندازه و قدرت و هوش بالایی که دارند وظیفه نگهبانی و محافظت از جنس یا ملک یا شخصی را برعهده میگیرند. یکی از مهمترین وظیفه این سگ ها شناخت دوست از دزد می باشد که این مسئله توسط آموزش های تخصصی به سگ نگهبان، آموخته میشود.

بارزترین ویژگی ظاهری که این سگ ها دارند این است که بسیار خطرناک و تاحدی ترسناک هستند به گونه ای که برخی از افراد جرات نزدیک شدن به این گونه از سگ را ندارند ولی این موضوع تا زمانی که شما از غذا های مخصوص برای سگ نگهبان خود استفاده میکنید، وجود دارند. در صورتی که غذای سگ نگهبان شما مناسب نباشد و نتواند مواد مورد نیاز بدن آن ها را باتوجه به تحرک بالا و شرایط پزشکی و … تامین کند، انرژی خود را کم کم از دست میدهد و شاید دیگر مناسب نگهبانی از ملک و یا ویلای شما نباشد.

مبحث غذای سگ نگهبان بسیار مهم است زیرا در صورت عدم توجه به این موضوع به مرور ممکن است سگ شما چالاکی خود را از دست داده و باعث مرگ آن شود. بخاطر شرایطی که این سگ های وفادار دارند باید همیشه ویتامین، پروتئین، چربی اندازه و انواع مواد معدنی مخصوص خود را مصرف کنند تا تقویت قوای جسمی آن تضمین شود.

در ادامه میخواهیم با 7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان آشنا شویم و باید تمامی اطلاعات این گونه غذا هار را بدانید زیرا غذای سگ نگهبان در سلامت او اهمیت زیادی دارد. با پت خونه همراه باشید.

ویژگی سگ های نگهبان

7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان

سگ های نگهبان نژادهای متفاوتی دارند که باید با توجه به محیطی که می خواهید این حیوان را نگهداری نمایید، انتخاب شوند. برای مثال شما نمیتوانید سگ نژاد هاسکی را برای یک منطقه گرم به عنوان نگهبان در نظر بگیرید زیرا با توجه به شرایط زندگی اجداد این سگ، باید در محیط های خنک و یا سرد نگهداری شوند ولی همه سگ های نگهبان دارای یک سری ویژگی های مشترک هستند:

  • وفادار و همیشه آماده دفاع از صاحب خود
  • جثه بزرگ و فک بسیار نیرومند نسبت به سایر نژادهای سگ
  • خانواده دوست بودن آنها
  • تراکم موی کم آنها
  • زیاد اجتماعی نبودن آنها

معرفی 7 غذای سگ نگهبان + وعده غذایی

1- گوشت بوقلمون:

7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان

همانطور که میدانید گوشت حاوی زیادی پروتئین و مواد مورد نیاز برای تمامی موجودات گوشت خوار کره زمین میباشد و در مورد سگ های نگهبان نیز باید بگوییم به دلیل تحرک بالا و عضله سازی در آن ها، نیاز به تامین پروتئین از طریق گوشت دارند. گوشت بوقلمون به دلیل پروتئین فراوان و هضم آسان آن در لیست اول مقاله 7 غذای عالی برای سگ نگهبان قرار گرفته است.

البته توجه داشته باشید باید یک سری نکات را رعایت کنید زیرا ممکن است به سلامت سگ خود آسیب بزنید.

نکته اول : گوشت باید به طور کامل پخته شده باشد.

نکته دوم : باید از گوشت بدون اسخوان برای غذای سگ نگهبان خود استفاده کرد.

نکته سوم: گوشت بوقلمون را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و بعد به سگ خود بدهید زیرا که به دلیل سرعت بالای غذای خوردن آنها در صورتی که بخواهند اندازه زیادی از گوشت را بخورند ممکن است معده آن ها اذیت شود و شرایط هضم غذا را برای آنها سخت کند.

2- سبزیجات:

7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان

یک سگ نگهبان به همان اندازه که نیاز دارد گوشت در زنجیره غذایی او باشد، باید از سبزیجات نیز استفاده کند. سبزیجات منبع غنی از ویتامین ها، آنتی اکسیدها و فیبر می باشند که تمامی این ها برای داشتن یک بدن سالم و مقاوم در برابر انواع بیماری ها بسیار ضروری میباشد . سگ ها معمولا نمیتوانند انواع مواد مورد نیاز بدن خود را از گوشت تامین کنند بنابراین نیاز هست که یک سری سبزیجات را داخل برنامه غذایی آن ها قرار دهید.

لوبیا قرمز – هویج – ذرت بدون ساقه – کاهو – کرفس – پوره سیب زمینی

این ها را میتوانید به مقدار مناسب با گوشت بوقلمون مخلوط کنید تا علاوه بر پروتئین دریافتی از گوشت، ویتامین ها و مواد مورد نیاز دیگر نیز توسط این سبزیجات تامین شود.

3- جگر:

7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان

جگر دارای ویتامین های A و B و فسفر می باشد که از مواد ضروری برای بدن سگ نگهبان میباشد. البته به دلیل وجود انگل در جگر ( چه مرغ و چه گوسفند و گاو ) و یک سری توصیه های پزشکی زیاد از این غذا استفاده نمیشود ولی در صورت نیاز حتما جگر را به طور کامل بپزید تا در حد ممکن انگل های آن از بین برود.

4- مرغ:

7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان

مرغ غذایی است که هضم آن بسیار آسان و راحت میباشد ولی در مقایسه با گوشت کالری کمتری دارد. طعم فوق العاده آن غذا خوردن را برای سگ نگهبان شما لذت بخش میکند. در نظر داشته باشید که هیچ وقت گوشت خام به سگ خود ندهید زیرا باعث ایجاد خیلی از بیماری ها در آن ها میشود و تا حد امکان سعی کنید تا استخوان را از گوشت جدا کنید زیرا بخاطر ریز بودن استخوان مرغ باعث خفگی و پاره شدن اجزای دهان و معده سگ نگهبان شما شود.

5- پای مرغ:

7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان

غذای سگ نگهبان میتواند هر ناحیه از مرغ باشد ولی باید به شما عزیزان بگوییم که قطعا پای مرغ یه چیز دیگست. دلیل این موضوع هم ترد بودن و بسیار لذیذ بودن این میان وعده خوشمزه میباشد. شما حتی پای مرغ را میتوانید به عنوان یک تشویقی به سگ خود بدهید ولی در نظر داشته باشید که نباید به تنهایی از پای مرغ برای وعده کامل غذای سگ نگهبان استفاده کنید زیرا که ارزش غذایی کمی دارد و مصرف زیاد آن باعث ایجاد یبوست در سگ میشود.

نکته: حتما قبل از سرو کردن پای مرغ برای سگ نگهبان خود آن را پخته و ناخن های آن را جدا کنید.

6- برنج پخته:

7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان

یکی دیگر از غذای سگ نگهبان برنج پخته شده میباشد. شما میتوانید برنج قهوه ای یا سفید را برای رژیم غذایی سگ خود انتخاب کنید .برنج قهوه ای دارای پروتئین بیشتر و چربی کمتر است اما گران تر بوده و از آنجایی که سفت است نیاز به جویدن زیادی دارد بنابراین باید دو برابر مدت زمان برنج سفید پخته شود.

سگ های نگهبانی که نارحتی معده دارند ،برنج سفید بهترین انتخاب برای آنهاست از انجایی که جویدن این برنج ها کار دشواری نیست مشکلی برای سگ ایجاد نمیکنند و میتوانند یک منبع عالی برای تامین انرژی زیاد حتی برای سگهای مسن تر باشد. توصیه میشود همراه با برنج مقداری مرغ نیز با آن مخلوط شود.

7- گوشت قرمز:

7 عدد غذای عالی برای سگ نگهبان

گوشت گاو و گوسفند بخاطر وجود پروتئین بالای آن ها به عنوان یک منبع سرشار از پروتئین و تامین انرژی برای سگ های نگهبان شناخته و یک غذای عالی برای سگ نگهبان میباشد. ولی به دلیل وجود لایه های چربی یا غدد چربی ممکن است باعث یک سری مشکلات از جمله افزایش وزن و بیماری بشود بنابراین پیشنهاد پت خونه به شما این است که تا جای ممکن چربی ها را از گوشت جدا کرده و به صورت کاملا پخته برای سگ خود سرو کنید.

یک توصیه عالی از پت خونه

خریدن این 7 مورد غذای سگ نگهبان ممکن است از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد زیرا علاوه بر هزینه ای که پرداخت میکنید ( که قطعا هر کسی ممکن است توانایی خرید این نوع مواد غذایی برای سگ خود را نداشته باشد)، نیازمند صرف زمان زیادی جهت آماده کردن این نوع غذا های به اصلاح خانگی برای سگ نگهبان خود خواهید داشت.

بنابراین پیشنهاد پت خونه به شما دوست داران حیوانات تهیه غذای خشک مخصوص سگ های نگهبان میباشد. این غذا ها با توجه به نیاز های روزمره سگ نگهبان تولید شده تا بتوانید انرژی و مواد مورد نیاز این حیوانات دوستداشتنی را تامین کند و تا حد ممکن از بیماری و مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کند.

غذا های خشک علاوه بر اینکه ارزش غذایی بسیار بالایی دارند، از نظر اقتصادی نیز بسیار بصرفه تر از خرید موادی که در ابتدای مقاله خدمتتون عرض کردیم، میباشد و بدون صرف وقت خاصی برای تهیه و درست کردن غذا، میتوانید این حیوانات وفادار را راضی نگه داشته و سلامت و شادابی را به آنها هدیه کنید.


(5 امتیاز) 🔥
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟