نکات خرید سگ !! قبل از خرید سگ به این نکات حتما توجه کن !!!

نکات خرید سگ چیست ؟ در زمان خرید سگ باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟ این سوالی است که خیلی از افرادی که قصد خریدن سگ را دارند از خود میپرسند. همچنین اگر شما از دوست داران سگ ها باشید و قصد قبول سرپرستی یک سگ را داشته باشید قطعا این سوال که در زمان خرید سگ باید به چه نکاتی توجه کنیم، برایتان پیش آمده است.

سگ ها بسیار وفادار، باهوش و دوست داشتنی هستند به طوری که بعد از زندگی کردن با این حیوانات فوق العاده دیگر نمیتوانید آن را از خود جدا کنید و دقیقا مانند فرزندتان به او محبت میکنید. ولی قطعا در زمان خرید سگ باید به یک سری نکاتی نیز توجه کنیم زیرا که ممکن است خیلی مشکلات در آینده برایتان پیش بیاید و ما تلاش میکنیم که این مشکلات را به حداقل برسانیم.

پس در این مقاله قبل از خرید سگ حتما همراه ما باشید.

جـــای شما در این لیست خالــیست؟!

جــهت رزرو تــبلیغات مــی‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

نکات خرید سگ

قبل از تصمیم به خرید سگ (توله یا بزرگسال)، بسیار مهم است که نکات زیادی را در نظر بگیرید و تحقیقات خود را انجام دهید. خرید یک سگ نیازمند تعهد، مسئولیت و حوصله میباشد و در نتیجه باید در مورد نگهداری و برخورد با سگ‌ها آماده شوید.

در ابتدا، گرفتن یک سگ ممکن است کمی باعث ترس در شما بشود، زیرا این اولین قدم در یک تعهد بزرگ است که همراه آن مسئولیت‌های زیادی را با خود می آورد.

متأسفانه، تصمیم‌گیری نادرست در ابتدا می‌تواند به معنای عدم توانایی شما در نگهداری سگ برای مدت طولانی باشد.

خرید سگ شامل تصمیم‌گیری‌های مختلف است و به همین دلیل است که نیاز به راهنمایید دارید. هر نژاد سگ دارای نکات خصوصیات منحصر به فرد است و نیاز های خاص خود را در مورد سطح فعالیت، آموزش و بهداشت دارد. همچنین، توله‌سگ‌ها نیازمند عشق، مراقبت و توجه هستند که باید توجه زیادی به آن بکنید.

بنابراین، بسیار مهم است که از ابتدای خرید سگ انتخاب صحیحی داشته باشید و در تصمیم‌گیری خود مورد راهنمایی قرار بگیرید.

چگونه با توجه به نکات خرید سگ، توله سگ مناسب خود را انتخاب کنیم ؟

نکات خرید سگ

خرید سگ می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.وقتی تصمیم می گیرید در زندگی خود سگ داشته باشید ، می تواند یک تصمیم تاثیر گذار در زندگیتان باشد.

این یک جمله عالی است، “هیچ کتابی را از روی جلد آن قضاوت نکنید.”

در مورد سگ ها هم همینطور. بهترین دوستتان را تنها بر اساس ظاهر انتخاب نکنید. توله سگی را انتخاب کنید که همخوانی خوبی داشته باشد. به عنوان مثال ظاهر بسیار زیبای توله سگ هاسکی را در نظر بگیرید. پیش خود میگویید که وااای این چقدررر خوشششگله!!!! . اما از خود بپرسید: “آیا من واقعاً آماده هستم تمام روز را در حال دویدن باشم تا سگم را خسته کنم؟” اگر پاسخ «نه» است، پس این نژاد برای شما مناسب نیست.

بنشینید و خلاصه ای از چیزهایی را که می توانید به سگ پیشنهاد دهید بنویسید. عواملی مانند:

 • فضا: در چه مکانی میخواهید سگ را بیاورید ؟ ( آپارتمان یا ویلا )
 • ورزش: چقدر می‌توانید در طول روز ورزش کنید؟
 • صدا: آیا سر و صدای زیاد سگ باعث ایجاد مشکل میشود؟
 • بودجه: چه مقدار پول برای نگهداری از سگ کنار میگذارید (هرچه سگ بزرگتر باشد صورت حساب بزرگتر است.)
 • خلق و خو: آیا سگ شما باید با یک حیوان خانگی دیگری زندگی کند؟

صادق باشید و لیستی برای توصیف سگ ایده آل خود تهیه کنید زیرا برنامه ریزی قبلی از عملکرد ضعیف شما در آینده جلوگیری می کند.

نکاتی که باید در زمان خرید سگ به آن توجه کنید

شما باید سعی کنید نژادی را خریداری کنید که با زندگی و محل زندگی شما سازگاری بیشتری داشته باشد. انتخاب نژاد مناسب می تواند در شادی شما و سگتان تاثیر بگذارد. مواردی که باید به ان توجه کنید شامل:

اندازه

ممکن است از قبل بدانید که می خواهید یک سگ کوچک داشته باشید که بتوانید آن را حمل کنید، یا ممکن است یک نژاد سگ بزرگ یا غول پیکر بخواهد. اگر نمی توانید تصمیم بگیرید، شاید یک سگ با جثه متوسط ​​انتخاب خوبی باشد.

به یاد داشته باشید که برخی از سگ های کوچک، ظریف و آسیب پذیر هستند. پا گذاشتن یا برخورد نادرست می تواند باعث آسیب جدی شود. همچنین، سگ‌های کوچک می‌توانند نسبت به دماهای سردتر حساس‌ باشند، بنابراین برای گرم نگه داشتن آنها آماده باشید. فراموش نکنید که سگ ها نیز به آموزش نیاز دارند!

مقاله آموزش جای دستشویی سگ را میتوانید از سایت پت خونه مطالعه کنید.

در نظر داشته باشید برای خرید سگ های بسیار بزرگ به دلیل حرکت و تردد سگ، نیاز به فضای بیشتری دارید. نکته دیگر هزینه ها است: هر چه سگ بزرگتر باشد، چیزهایی مانند غذای سگ، لوازم سگ و درمان های پزشکی گران تر می شوند. در اینجا آموزش نیز یک عامل کلیدی است.

نکات خرید سگ

سطح فعالیت

احتمالاً می‌دانید که برخی از سگ‌ ها انرژی بیشتری نسبت به بقیه سگ ها دارند. سطح فعالیت اغلب بر اساس نژاد تعیین می شود، اما این بدان معنا نیست که شما می توانید برای تعیین اینکه سگ شما چقدر می تواند پرانرژی باشد، به نژاد تکیه کنید. هر سگی بدون در نظر گرفتن نژاد یا جثه به ورزش معمولی نیاز دارد. بنابراین مطمئن شوید که می توانید آن ورزش را فراهم کنید. اگر می‌دانید که نمی‌توانید بیش از یک یا دو پیاده‌روی معمولی در روز انجام دهید، باید بدنبال یک نژاد کم تحرک باشد.

سگی که دائماً پارس می کند،  خانه شما را ویران می کند یا رفتار های مخرب از خود نشان میدهد، به احتمال زیاد به فعالیت های اضافی نیاز دارد. بسیاری از مشکلات رفتاری نتیجه انرژی بیش از حد است. متأسفانه، بسیاری از سگ‌ها به دلیل یک مشکل رفتاری که به راحتی می‌توان با ورزش و توجه مناسب از آن جلوگیری کرد، بی سرپرست شده و رها می شوند و این اصلا راه حل مناسبی نیست.

برترین نژاد های سگ مناسب آپارتمان را میتوانید در سایت پت خونه مطالعه کنید.

شرایط نگهداری

ظاهر سگ شما ارتباط زیادی با نیازهای او دارد. همه سگ ها به نظافت اولیه نیاز دارند، اما انواع خاصی بر اساس نوع پوشش مو نیاز بیشتری دارند. اگر سگی با موهایی دارید که به رشد خود ادامه می دهد، نظافت روتین ضروری است.

توجه داشته باشید که سگ‌هایی که گوش‌های بلند دارند بیشتر مستعد عفونت گوش هستند و نیاز به تمیز کردن کامل گوش دارند.

لوازم بهداشتی سگ را میتوانید از پت خونه تهیه کنید.

سن

توله سگ ها به بیشترین میزان آموزش و توجه نیاز دارند، به خصوص در شش ماه اول. آماده باشید که بیشتر وقت خود را به بزرگ کردن توله سگ جدید خود اختصاص دهید. باید توجه داشته باشید که توله سگ شما ممکن است متفاوت از آنچه انتظار داشتید رشد کند، به خصوص اگر سگی با نژاد مخلوط را خریداری و یا به سرپرستی بگیرید. این لزوما چیز بدی نیست، فقط چیزی است که باید در نظر داشت.

سگ های بالغ می توانند یک انتخاب بهتری باشند. اگر می خواهید دید خوبی از سطح انرژی واقعی، نگرش و خلق و خوی سگ جدید خود داشته باشید، یک سگ بالغ ممکن است انتخاب عقلانی تری باشد.

فقط به این دلیل که سگ بالغ است به این معنی نیست که او آموزش دیده است، بنابراین در ابتدا باید منتظر درجه ای از آموزش اختصاصی باشید. خوشبختانه، بسیاری از سگ های بالغ تا حدی آموزش دیده و اجتماعی می شوند (در صورتی که صاحبان مسئولیت پذیری داشته باشند).

نکات خرید سگ

سگ های سالمند را نیز نباید فراموش کرد! نگهداری از یک سگ سالمند در خانه می تواند راهی فوق العاده برای شادی سال های طلایی یک سگ باشد. متأسفانه، سگ‌های سالخورده کمتر به سرپرستی پذیرفته می‌شوند و اغلب در پناهگاه‌ها زندگی می‌کنند و یا کشته می‌شوند.

اگر به دنبال سگی با انرژی کمتر هستید، یک سگ مسن می تواند یک همراه فوق العاده باشد. با این حال، مهم است که بدانید سگ سالمند شما، معاینات مکرر دامپزشکی نیاز دارد و احتمال ابتلا به مشکلات سلامتی که پرداختن به آنها نیازمند زمان و هزینه زیادتر هستند، بیشتر است.

بر خلاف یک توله سگ یا سگ بالغ، باید بدانید که سال های زیادی با سگ خود نخواهید داشت. اگر مایل به پذیرش مسئولیت هستید، یک سگ سالمند را به سرپرستی قبول کنید. این می تواند یکی از دلسوزانه ترین کارهایی باشد که می توانید برای این موجودات گرانبها انجام دهید.

نژاد

سگ های اصیل غیر قابل انکار محبوب هستند. بسیاری از افراد به دلایل مختلف جذب یک نژاد سگ خاص می شوند. شاید شما واقعاً عاشق ظاهر و رفتار یک نژاد خاص باشید. یا، ممکن است بر اساس آنچه در مورد این نژاد خوانده یا شنیده اید، احساس کنید که این نژاد برای شما مناسب است. اگر یک سگ اصیل می‌خواهید، حتماً در مورد نژاد باید تحقیق کنید.

تعیین کنید که آیا مایل به مقابله با چالش های غریزه ای در مورد خلق و خو، نیازهای آرایشی و مشکلات سلامتی هستید یا خیر. اطمینان حاصل کنید که این نژاد خاص با خانواده و سبک زندگی شما، از جمله سگ های دیگر، مطابقت دارد یا خیر. سپس، حتما به دنبال یک پرورش دهنده سگ مسئول باشید.

سگ های نژاد مخلوط، ترکیب دو یا چند نژاد سگ اغلب می تواند شخصیت و ویژگی های فیزیکی آنها را متعادل کند. فقط مطمئن شوید که انتظار چیزهای غیرمنتظره ای را داشته باشید، به خصوص اگر “توله سگ” خریداری و یا به سرپرستی گرفته باشید. هیچ راهی برای دانستن دقیق ظاهر توله سگ شما در زمان بزرگ شدن وجود ندارد و شما واقعا نمی توانید مشکلات سلامتی را پیش بینی کنید.

ولی در کل آنها بسیار خوش اخلاق، باهوش و وفادار هستند.

آیا شما آماده نگهداری از سگ هستید؟

در زمان خرید سگ باید به چه نکاتی توجه کنیم

اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است: آیا من آماده قبول سرپرستی یک سگ هستم؟ توله سگها با تمام لذتی که برای شما بوجود می آورند چالش های خاص خود را دارند. بنابراین قبل از خرید از خود بپرسید:

 • آیا به عنوان یک صاحب مسئولیت پذیر ، وقت خود را صرف آموزش سگم خواهم کرد؟
 • آیا می توانم از او مراقبت کنم و هزینه های دامپزشکی را پرداخت کنم؟
 • آیا هر روز زمانی را برای ورزش کردن با سگ اختصاص می دهم؟
 • آیا وقت کافی برای مراقبت از یک سگ جدید را خواهم داشت؟
 • آیا شرایط من برای یک سگ مناسب است؟ این شامل ساعت کار و اندازه خانه است. آیا اگر من ساعت های طولانی کار کنم کسی هست که از سگم مراقبت کند؟

اگر می توانید به همه سوالات بالا پاسخ مثبت دهید ، آماده هستید که فرآیند خرید سگ مناسب سبک زندگی خود را شروع کنید.

نگهداری از توله سگ می تواند بسیار وقت گیر باشد ( درست مانند یک نوزاد انسان ).  تربیت توله سگ باید با صبر و حوصله انجام گیرد.توله سگهای جوان باید سه تا چهار بار در روز تغذیه شوند. آنها ممکن است در طول شب چندین بار شما را بیدار کنند.

توله سگ ها را نمی توان بیش از چند ساعت تنها گذاشت. توله سگها می توانند نظم خانه شما را به هم بزنند. آنها بسیار کنجکاو هستند و احتمال جویدن لوازم خانه و خوردن چیز هایی را در محیط زندگی خود وجود دارد. همه توله سگها باید آموزش ببینند و اجتماعی شوند. آنها همچنین نیاز به ورزش دارند. این موارد میتواند زمان زیادی ببرد.

در زمان خرید سگ باید به چه نکاتی توجه کنیم

آیا می توانید نیمه شب بیدار شوید؟ آیا شما می توانید چندین ساعت در هفته را به کار آموزش و معاشرت اختصاص دهید؟

اگر توله سگ  گرفتید ، مخصوصاً در چند ماه اول حتما آماده باشید که وقت زیادی را با آن بگذرانید. اگر به نظر خیلی زیاد می آید ، اما هنوز سگ می خواهید پیشنهاد پت خونه خرید یک سگ بزرگسال است.

چه نوع توله سگی برای شما مناسب تر است؟

در این مرحله شما باید تمامی نکات مثبت و منفی توله سگ را ارزیابی کرده باشید و به این نتیجه رسیده اید که زمان مناسب برای خرید توله سگ است. تبریک می گویم! اکنون وقت آن است که به جستجوی توله سگ خود بروید. اما از کجا شروع می کنی؟

اول از همه ، تصمیم بگیرید که چه نوع توله سگی برای شما مناسب است. لیستی از ویژگی ها که باید داشته باشد ، آنهایی که ترجیح می دهید و خصوصیاتی که قطعاً نمی خواهید تهیه کنید.

دوست دارید سگ شما چه اندازه بزرگ یا کوچکی باشد؟ سگهای کوچک اغلب در فضاهای کوچکتر بهتر زندگی می کنند. غذا ، ملزومات برای سگهای بزرگ گران است.آیا سگی می خواهید که در بزرگسالی بسیار فعال بماند یا ترجیح می دهید سگی داشته باشید که احتمالاً طی یک یا دو سال آرام و کم تحرک باشد؟

شما در طول سال چقدر فعالیت می کنید ایا ورزش را در برنامه روزانه و هفتگی خودتان دارید؟

نوع پوشش مو برایتان اهمیت دارد. آیا حاضرید با ریزش مو کنار بیاید؟  آیا سگی می خواهید که خیلی ریزش مو کمی داشته باشد؟

222 نژاد سگ اصیل وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید – هر نژاد به یکی از هفت گروه زیر تقسیم شده است:

 1. سگ های کارگر
 2. سگ‌های محافظ گله
 3. سگ های عروسکی و کوچک اصطلاح (toy)
 4. سگ‌های ورزشی
 5. سگ های غیر ورزشی
 6. سگ‌های شکاری
 7. سگ‌های تریر
در زمان خرید سگ باید به چه نکاتی توجه کنیم

هر کدام برای عملکردهای مختلف ساخته شده اند و دارای ویژگی های مشابه هستند. در این هفت گروه ، هر نژاد شجره نامه استاندارد خاص خود را دارند ، که مشخصات نژاد را مشخص می کند.

شما می توانید از این دسته ها در انتخاب و خرید سگ مناسب خود استفاده کنید. اندازه ، آراستگی ، نیازهای تمرینی و ورزشی و خصوصیات کلی همه موارد مهم در هنگام تصمیم گیری نهایی کمک بگیرید. به عنوان مثال، آیا شما یک شهرنشین هستید و به دنبال سگی هستید که نیازهای ورزشی متوسطی داشته باشد و به راحتی نظافت شود؟ شاید یک پامرانین برای شما مناسب باشد.

بیاموزید چگونه توله سگ خود را به درستی پرورش دهید

یکی از نکاتی که در زمان خرید سگ باید به آن توجه کنیم نحوه صحیح مراقبت از این موجودات دوست داشتنی میباشد. همه توله سگها برای اطمینان از اینکه سالم و سرحال رشد کنند نیازمند به مراقبت های ویژه هستند. یک رژیم غذایی سالم که فقط برای توله سگ ها استفاده میشود، انتخاب کنید.

از زمانی که توله سگ را به خانه می آوردید، آموزش را شروع کنید. بدانید که این آموزش ها ممکن است هفته ها و یا حتی ماه ها طول بکشد. آموزش اطاعت کردن را در خانه شروع کنید، صبور و پیگیر باشید. ولی با این حال، نباید خیلی سختگیر باشید؛

اجتماعی کردن توله سگ

توله سگ خود را به خوبی تربیت کنید و آن را اجتماعی کنید. سگ خود را به مکان های مختلف ببرید تا بتواند منظره ها، صداها ، افراد و حیوانات خانگی جدید را ملاقات کرده و این لحظات را تجربه کند. با این حال، حتما مطمئن شوید که سگ شما با سگ های سالم و واکسینه شده ملاقات می کند.

در کلاس های آموزش سگ شرکت کنید. این نکته نه تنها به یادگیری بهتر توله سگ شما کمک می کند ، بلکه باعث ایجاد معاشرت نیز می شود. برنامه ای را تدارک ببینید که شامل بازی و ورزش باشد.

اطمینان از رفتار دیکر اعضای خانواده در خانه

اگر بیش از یک نفر در خانه شما وجود دارد که با توله سگ شما در ارتباط است، این تصمیم بزرگ را را از قبل با او هماهنگ کنید و مشخص کنید که چه کسی مسئول غذا دادن یا بیرون بردن توله سگ شما خواهد بود.

همه کار هایی که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد مشورت کنید. برای مثال حتما توافق کنید که فلان جا برای دستشویی سگ مناسب است. به این نکته توجه داشته باشید که در مورد تربیت سگ حتما با همدیگر کار کنید و در صورتی که بچه ای در منزل است حتما باید مطمئن شوید که آن کودک بلد باشد چطوری با سگ برخورد و رفتار کند.

اگر شما هم تجربه نگهداری از سگ را دارید، خیلی خوشحال میشیم تا نظراتتان را برای بقیه هم به اشتراک بگذارید.

مراقبت از سگ ها

یکی از مسائل بسیار مهم در مورد این موجودات دوست داشتنی، سلامتی آنها میباشد. اگرچه بسیاری از سگها زندگی بسیار سالمی را پشت سر می گذارند ، اما ممکن است برخی نژادها مشکلات سلامتی بالقوه ای داشته باشند که اکثرا ارثی میباشد.

اجرای یک رژیم غذایی سالم و خاص برای توله سگ شما بسیار اهمیت دارد همانطور که ورزش برای سالم و شاداب بودن آنها بسیار ضروری است. توجه به این نکته که برای ورزش حیوان چقدر میتوانید وقت بگذارید هم مسئله بسیار مهمی است. برخی از نژاد ها مانند مالینویز و سامویید نیاز به ورزش و دوین زیادتری نسبت به سایر نژاد ها دارند.

سگهای بزرگ نسبت به سگهای کوچکتر به فضای نگهداری بیشتری احتیاج دارند، به همین ترتیب هزینه نگهداری و تغذیه ای نیز بالاتر میرود. بنابراین حتما قبل از خرید سگ، محدودیت های زندگی خود را در نظر بگیرید.

نظافت و نگهداری

نظافت و نگهداری از نژاد انتخابی شما در هنگام خرید سگ را فراموش نکنید. شما باید به این نکته توجه داشته باشید که نژادی که خریداری میکنید چقدر نیاز به نظافت دارد برای مثال سگ های مو بلند نیاز به آرایشگاه، شانه کردن موها، مراقبت های پوستی و موی بیشتری دارند.آیا می توانید زمان و هزینه خود را، برای شانه و کلیپس زدن و یا استحمام، در یک برنامه منظم اختصاص دهید؟ نظافت شامل مراقبت از گوش ، مراقبت از چشم ، تمیز کردن دندانها ، اصلاح ناخن های انها میباشد .

سخن آخر نکات خرید سگ

نکات خرید سگ

قبل از خرید سگ حتما از خود بپرسید چرا سگ می خواهید؟ قطعا شما دلایل زیادی دارید. دلیل اینکه چرا یک سگ می خواهید می تواند به شما خیلی کمک کند تا تصمیم بهتری در مورد مناسب بودن نوع نژاد سگ بگیرید.

خرید سگ به عنوان یک هدیه غافلگیرانه ایده خوبی نیست. انتخاب سگ یک تصمیم کاملا شخصی است. اگرچه ممکن است نیت شما خوب باشد ، اما ممکن است یک سگ به عنوان هدیه مناسب شخص دیگر نباشد.

سبک زندگی و زندگی در خانه خود را بررسی کنید. اگر کسی هستید که ساعت های طولانی مشغول کار در خارج از منزل هستید قطعا خرید سگ میتواند برای شما مشکل ساز شود.

اگر در آپارتمان زندگی می کنید، باید توجه کنید که ممکن است محدودیت هایی در نژاد سگ وجود داشته باشد پس باید بدنبال خرید سگ آپارتمانی باشید ولی اگر یک فضای بزرگ محصور شده دارید واگر به دنبال خرید سگ نگهبان هستید باید نژادهایی را انتخاب کنید که از نظر چثه درشت ترند و گزینه ها مناسب تری برای نگهبانی میباشند.

خرید سگ یک تعهد بزرگ است. و باید از خودتان بپرسید که آیا میتوانید به نیاز های روزمره آن را بر آورده کنید یاخیر.


سگ ها، جدا از بحث نژاد ، شخصیت های متفاوتی دارند. در حالت ایده آل ، شما باید سگی را بخرید که با شخصیت شما مطابقت داشته باشد

توله سگها به اجتماعی شدن و مراقبت احتیاج دارند. وسایل سگ (غذا ،اسباب بازی و موارد دیگر) ممکن است یک مقدار هزینه بر باشند. آیا بودجه ، وقت و یا حوصله کافی را دارید تا توله سگ را آموزش دهید؟این ها سوالاتی است که باید قبل از خرید از خود بپرسید تا یک زندگی شادتر را با سگ خود تجربه کنید.

شما قبل از خرید به چه نکاتی توجه کردید ؟ نظرات خودتان را برای ما بنویسید…

(11 امتیاز) 🔥
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟