لوازم بهداشتی گربه

لوازم بهداشتی گربه - مسواک . خمیر دندان

رعایت بهداشت گربه تأثیر بسیار زیادی در سلامت و طول عمر این حیوان خانگی ملوس و دوست داشتنی دارد. اگر گربه خانگی را به سرپرستی قبول کرده‌اید باید بدانید که سرپرستی از گربه و هر حیوان خانگی دیگر نیازمند یکسری مراقبت‌هاست. شما باید برای بهداشت محیط و خود حیوان وقت بگذارید. جهت این منظور نیاز دارید یکسری وسایل و تجهیزات را تهیه کنید. خرید این محصولات به شما کمک می‌کند به خوبی از عهده مراقبت از حیوان خانگی خود برایید.

خرید لوازم بهداشتی گربه

خرید محصولات بهداشتی گربه برای تمیز و سالم نگه داشتن او ضروری است. لوازم جانبی که خریداری می کنید باید متناسب با نژاد، سن و اندازه گربه شما باشد. در غیر این صورت، گربه شما ممکن است هنگام استفاده از این وسایل اذیت شود. توصیه می شود در مورد اقلامی که باید خریداری کنید با دامپزشک مشورت کنید و از آن ها در مورد اینکه کدام اقلام برای گربه شما بهتر است راهنمایی بخواهید.

از لوازم آرایشی و بهداشتی گربه می‌توان به ناخن گیر، زیرانداز، شامپو و لوازم حمام گربه، مسواک، دستمال مرطوب، برس، پرزگیر و ماساژور و تقویتی های گربه اشاره کرد که هر کدام کاربرد و قیمت مخصوص خود را دارند. با خرید این محصولات بهداشتی، نگهداری از گربه آسان‌تر است و گربه آسایش بیشتری دارد.

معرفی انواع لوازم بهداشتی گربه – موارد ضروری

لوازم بهداشتی گربه - خاک گربه

خاک گربه:

خاکی که در جعبه می گذارید باید از نظر ساختار، جنس و کیفیت، ویژگی های شناخته شده ترین خاک ها را داشته باشد. از معروف ترین نوع خاک‌ها می‌توان به روشا اولترا کربن، روشا کربن، پی سی ال، کت واچ کربن، ژوانیت گلدن، پی سی ال رویال، روشا نرمال، گارفیلد، میوکت سوپر کلامپ کربن، پتوپیا، پی سی ال، ژوانیت کربن و… اشاره کرد.

ناخن‌گیر و سوهان گربه:

استفاده از لوازم بهداشتی مانند ناخن گیر و سوهان یکی از ملزومات پرورش حیوان خانگی خصوصا گربه سانان است. انتخاب مدل ناخن گیر یا قیچی یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید.

شامپو گربه:

اگرچه گربه ها نیاز به حمام کردن در فواصل طولانی دارند، اما مهم است که شامپوها را بررسی کنید تا شامپوی مناسب برای دوست چهارپا خود انتخاب کنید.

لوازم بهداشتی گربه

برس و شانه گربه:

این وسیله یکی از ضروری ترین لوازم آرایشی و بهداشتی برای گربه ها محسوب می شود، زیرا بهداشت موی گربه، شانه زدن به موقع، کوتاه کردن و تمیز نگه داشتن خز بدن گربه بر سلامت آنها تأثیر می گذارد.

مسواک و خمیردندان گربه:

همانطور که گفته شد یکی از وظایف روزانه شما مراقبت از سلامت دهان و دندان گربه هاست، بنابراین داشتن مسواک و خمیردندان مناسب بسیار مهم است.

پرزگیر و رولی گربه:

این نوع لوازم آرایشی بیشتر برای صاحبان گربه مفید است تا برای گربه ها. با این تجهیزات می توانید به راحتی در منزل از ریزش مو جلوگیری کنید و یا از این ابزار برای جمع آوری موهای فرش، مبل، لباس و … استفاده کنید.

انواع اسکچر گربه:

لزوم داشتن اسکچر بر ای حفظ خوی گربه‌ها است که تمایل به چنگ انداختن دارند، قبل از اینکه به شما و وسایل منزل شما صدمه بزنند نیاز است که این وسیله را تهیه کنید.

لوازم بهداشتی گربه - اسکچر گربه

اسپره ضد اسکرچ گربه:

از دیگر لوازمی که برای رفاه منزل شما تولید می شود می توان به اسپری های ضد خش اشاره کرد که با پاشیدن آنها بر روی سطوحی که برای شما اهمیت ویژه ای دارد می توانید از آسیب دیدن آن ها توسط گربه دلبندتان محافظت کنید.

قطره چشم گربه:

قطره چشم گربه برای حفظ سلامت چشم وجلوگیری از رویش باکتری‌ها مورد استفاده قرار میگیرد. در برخی نژاد های گربه مانند پرشین، به دلیل وجود آهن داخل اشک های گربه، در اطراف چشم لکه های قهوه ای رنگی شکل میگیرد که یکی از وظایف قطره چشم، بر طرف کردن این لکه های دور چشم میباشد.

قطره گوش گربه:

با استفاده قطره گوش می‌تواند از بروز علائمی چون خارش، باکتری‌ها و عفونت جلوگیری کنید. برخی از نژاد های گربه مانند اسکاتیش و بریتیش به دلیل فرم خاص گوش ها، باید دائما تمیز شوند تا از عفونت های گوش و … جلوگیری شود.

اسپره ضد کک و کنه:

کک و کنه عامل صدمه زدن به پوست، حساسیت، خارش و حتی در مواردی عامل مرگ و میر بوده است. بنابراین با استفاده کردن از محصولات ضد کک و کنه بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد. این محصولات شامل کرم های مخصوص، اسپری، شامپو ضد کک و کنه و … میباشد.

تهیه محصولات بهداشتی گربه به صورت آنلاین

امروزه با توجه به افزایش حجم کار و زندگی، افراد زیادی هستند که زمان کافی برای رفتن به فروشگاه های حیوانات خانگی و خرید وسایل مورد نیاز حیوانات خانگی خود را ندارند. به همین دلیل خرید و سفارش آنلاین بسیار محبوب شده است. اگر قصد خرید لوازم و تجهیزات گربه را دارید می توانید در فروشگاه پت خونه لوازم موردنیاز خود را انتخاب کرده و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید.