غذای تَر سگ

فیلتر براساس قیمت:

فیلتر ویژگی محصولات

پت خونه

غذای تر سگ

برای دوره های طولانی، غذای خشک بیشترین و اصلی‌ترین ماده غذایی برای سگ ها بود. اما با گذر زمان و تبدیل شدن حیوانات خانگی به یکی از اعضای خانواده و بهبود پیوند انسان و حیوان، مواد غذایی مختلفی در قالب غذای تَر (مرطوب) یا کنسروی وارد بازار شدند. مطالعات نشان می‌دهد که وقتی غذای سگ‌ متنوع باشد، شادتر و سالم‌ تر باقی خواهد ماند؛ زیرا که همه مواد مغذی مورد نیاز بدنشان تامین میشود. به همین دلیل است که دامپزشکان و متخصصان توصیه می‌کنند در کنار غذای خشک از غذای تر نیز به عنوان یک بخش ضروری از رژیم غذایی حیوانات خانگی استفاده شود. در این بررسی به طور کامل در مورد مزایای غذای تر سگ  صحبت خواهیم کرد.

دلیل خرید غذای تر (مرطوب) برای سگ

امروزه غذاهای مرطوب با کیفیت بالاتری نسبت به گذشته تولید می‌شوند تا جوابگوی نیازهای مختلف مردم و حیوانات باشند. غذای تَر سگ با برندهای معتبر و مختلف تولید می‌شود از مزایای آنها میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

افزایش رطوبت و آبرسانی

یکی از مزایای اصلی غذای تَر و مرطوب، آبرسانی بیشتر در وعده های غذایی حیوان خانگی است. میزان رطوبت می‌تواند با توجه به به برند و نوع غذا بین 70 تا 80 درصد باشد. رطوبت اضافه شده به ویژه برای سگ هایی که بیشتر در خطر ابتلا به بیماری‌های مربوط به دستگاه ادراری هستند مهم است.

غذاهای تَر سگ کنسرو شده می‌توانند برای حیواناتی که نیاز به کنترل دیابت و قند خون دارند بسیار مفید باشد. زیرا رطوبت کم غذای خشک می‌تواند بر اندام‌ های مربوط به دیابت تأثیر منفی بگذارد. با توجه به این نکته که میزان کربوهیدرات موجود در این غذا ها متفاوت است همه آنها برای حیوانات دیابتی مناسب نیستند. بنابراین پیشنهاد میکنیم که غذای تر سگ را از فروشگاه های آنلاین معتبر خریداری کنید.

محتوای پروتئین بیشتر

غذاهای مرطوب سگ و گربه دارای محتوای گوشت و پروتئین بالاتری هستند به همین دلیل است که حیوانات خانگی بسیار آنرا دوست دارند. بنابراین غذای مرطوب مقدار زیادی پروتئین و سطح بالایی از اسیدهای آمینه، چربی و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدنشان را به آنها می‌رساند. علاوه بر این، غذاهای تر کنسرو شده معمولاً کربوهیدرات، نشاسته و فیبر کمتری دارند.

برای گوشتخوار سخت گیری مانند سگ ها و گربه‌ ها، پروتئین مهمترین جزء در رژیم غذایی آنهاست. به همین دلیل، غذایی را باید تهیه کنید که درصد بالایی پروتئین داشته باشد. به دلیل اینکه غذاهای مرطوب درصد آب بسیار بیشتری دارند، محتوای پروتئین آنها نیز به طور قابل توجهی، نسبت به غذای خشک، بالاتر است. در تولید تجاری غذای تر کنسرو شده برای حیوانات خانگی، منابع گوشتی مانند طیور و ماهی به مقدار بسیار فراوان استفاده می‌شود.

مواد افزودنی و نگهدارنده کمتر

غذاهای مرطوب که در قوطی‌ها و ظروف تولید می‌شوند، عمدتاً از طریق یک سیستم استریلیزاسیون مخزن پخته می‌شوند. با پختن محصول در دمای استاندارد برای مدت زمان نگهداری، تولیدکنندگان نیازی به افزودن مواد نگهدارنده به مواد غذایی مرطوب حیوانات خانگی ندارند. همین موضوع باعث افزایش ماندگاری و تازگی بیشتر غذاهای کنسرو شده می‌شود.

غذا های تر سگ در طعم ها و حجم های مختلفی تولید میشوند که شما عزیزان باید با توجه به ذائقه حیوان خود آنها را تهیه کنید تا آن ها از خوردن غذای کنسروی لذت بیشتری ببرند.

بافت نرم‌ و هضم بهتر

به دلیل نرم بودن غذای تَر و کنسروی جویده شدن آنها بسیار راحت بوده و هضم بسیار آسان تری دارند. این موضوع در توله سگ ها و سگ های مسن بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. و به دلیل طعم های بسیار جذاب برای سگ ها، به هیچ عنوان از این غذای لذیذ نمیگذرند.

از دیگر مزیت های غذای تر کنسرو شده برای سگ می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

    • حل مشکلات دستگاه ادراری: حیوانات خانگی که مستعد مشکلات مجاری ادراری هستند از اضافه کردن غذای کنسرو شده به رژیم غذایی خود بسیار سود می‌برند.
    • کمک به مدیریت وزن: اگر می‌خواهید وزن حیوان خانگی خود را با کاهش دهید، غذای کنسروی می‌تواند به افزایش احساس سیری حیوان کمک کند. اما مراقب باشید که غذای مرطوب چربی کمی داشته باشد.
    • مصرف بهتر دارو: همانطور که میدانید دادن دارو به سگ ها کار آسانی نیست و ممکن است چالش بر انگیز باشد ولی با استفاده از غذای تَر و کنسروی به راحتی میتوانید این دارو هارا که به شکل قرص هستند داخل غذا مخلوط کنید تا متوجه وجود دارو نشود و به راحتی به غذا خوردن ادامه دهد.

نکات مهم در خرید غذای تر کنسرو شده برای سگ

 خریدن غذای تَر برای سگ شما مزایای زیادی دارد. بیشتر سگ‌ها غذای مرطوب را لذیذ تر می‌دانند زیرا بوی بیشتر و بهتری دارد. بنابراین هنگام خرید غذای مرطوب برای حیوان خانگی خود باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. همیشه آن غذایی را خریداری کنید که برای سگتان مغذی و مفید باشد. غذا باید حاوی تمام موادی باشد که هدف همه آنها حفظ سلامت حیوان خانگی شماست.

هنگام خرید غذای مرطوب، مهم است که سن حیوان خانگی خود را در نظر بگیرید. حیوان خانگی شما دو مرحله رشد را می‌گذراند، یکی کودکی و دیگری بزرگسالی است. پس در زمان خرید غذای تر برای توله سگ خود ضروری است که از تهیه غذای بزرگسالان خودداری کنید زیرا برای بدن آنها مفید نخواهد بود و ممکن است به دندان های در حال رشد آنها آسیب بزند.

شما در مجموعه پت خونه می توانید تمامی غذا های تَر و کنسروی مخصوص سگ ها را در تمامی نژاد ها و در تمامی سنین مشاهده و با خیال راحت خریداری کنید.