ظرف آب و غذای سگ

فیلتر براساس قیمت:

فیلتر ویژگی محصولات

پت خونه

ظرف آب و غذای سگ

ظرف آب و غذای سگ

ممکن است زمانی که از ظرف آب و غذای سگ صحبت میکنیم به این فکر کنید که مگه این حیوانات نیز ظرف غذای خاصی دارند؟ مگه مهم است که در چه ظرفی آب یا غذا میخورند؟ باید در جواب این سوالات بگوییم که بله این حیوانات فوق العاده دوست داشتنی و بامزه علاوه بر وعده های غذایی خاص و مخصوص خود، ظرف آب و غذای مخصوص خود را دارند به طوری که دانستن و شناختن انواع این ظرف ها بسیار مهم است.

در واقع سگ ها و گربه ها نیز مانند انسان، دارای لوازم شخصی منحصر به فرد خود هستند و هر کدام از این لوازم ویژگی های خاصی با توجه به ویژگی و شرایط زندگی خود این حیوانات دارند.

در ادامه سعی میکنیم تا تمامی اطلاعات در مورد ظرف آب و غذای سگ ها را با شما به اشتراک بگذاریم. پس برای آشنایی با این ظروف، حتما تا انتها در سایت پت خونه با ما همراه باشید.

ظرف غذا و آب سگ

زمانی که تصمیم می گیرید سگی را به خانه بیاورید علاوه بر غذای مخصوص آن، به وسایل و لوازمی برای نگهداری از این حیوانات بسیار باهوش و بامزه نیاز دارید که ظرف غذا و آب از مهم ترین این وسایل است ممکن است باعث افزایش اشتهای حیوان شود و یا اشتهای آن را کور کند. مثلا خریدن ظروفی با رنگ بندی و شکل های جذاب و زیبا میتواند حتی حیوانات کم اشتها و بازیگوش را به غذا خوردن تشویق کند. پس یکی از نکات مهم در نگهداری از حیوانات خانگی می تواند انتخاب ظرف غذای آن ها باشد.

انواع ظرف آب و غذا سگ، براساس کارکرد

ظروف غذای سگ براساس کاربردی که دارد دارای انواع مختلفی است که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد:
ظروف کم عمق و تخت

این نوع ظروف، که رایج ترین نوع ظروف آب و غذای سگ ها میباشند معمولا مناسب برای نژادهای کوچک مانند پامرانین، چی واوا، کورگی و همچنین توله سگ ها هستند، که به دلیل عمق کم آنها سگ های نژاد کوچک می توانند به راحتی در آن غذا بخورند. شاید از خودتان بپرسید چه فرقی میکند؟؟؟ باید بگوییم که چون نژاد های کوچک جثه گلو های بسیار حساسی دارند ممکن است به دلیل عمق زیاد ظرف غذا، گلویشان دچار آسیب دیدگی شود و یا نتواند درست غذا بخورد که بسیار موضوع مهمی است.

ظروف شیب دار با عمق نسبتا زیاد

این ظرف ها که دارای دهانه کوچک تر میباشند ( البته نسبت به سایر ظروف)، معمولا مناسب نژادهایی مانند  بیگل، باست هوند و کاکر اسپانیل می باشند. دلیل این موضوع هم این است که چون این نژاد ها دارای گوش های بلندی هستند هنگام آب خوردن یا غذا خوردن ممکن است گوششان داخل ظرف برود و به غذا برخورد کند که ممکن است باعث کثیفی گوش سگ و یا کثیف شدن غذای سگ توسط گوش آلوده سگ شود که اینکار موجب به خطر افتادن سلامت گوارش آنها خواهد شد.

ظروف گود و عمیق

سگ هایی با نژاد داشهوند، گری هوند و بردرکولی به دلیل اینکه پوزه های کشیده تری نسبت به بقیه نژاد های سگ دارند برای اینکه بتوانند غذای خود را در انتهای ظرف غذای خود پیدا کنند و به مشکل نخورند معمولا ظرف غذا های گود و عمیق بسیار مناسبشان خواهد بود.

ظروف پایه دار

اما ظروف پایه دار همانطور که مشخص است ظرفی است که ارتفاع بالاتری نسبت به دیگر ظروف دارند و مناسب سگ هایی با جثه های درشت و بزرگ مانند ژرمن و هاسکی یا نژاد های خیلی بزرگ تر مانند گریت دینو  میباشند. نا گفته نماند که در صورتی که سگ شما مشکل مفاصل یا آرتروز یا محدودیت های فیزیکی هستند بسیار پیشنهاد میشود.

 ظرف آب و غذای استیل با پایه چوبی

این ظروف باعث کاهش کشیدگی گردن شده و به هضم غذا کمک بسیار زیادی میکند.یکی از ویژگی های ظرف های استیل شستشوی بسیار راحت آن بوده و جرمی را به خود نمیگیرد.

ظرف غذای آرام خوار

بعضی از سگ ها بسیار پرخور هستند و آن قدر با سرعت غذا می خورند که دچار مشکلات گوارشی مثل نفخ می شوند. این ظرف غذا موجب می شود تا مدت زمان غذا خوردن سگ را طولانی تر کرده و سگ پرخوری نکند.

نتیجه

همانطور که در مطالب بالا ذکر شد، آموختیم که ظروف آب و غذای سگ بسیار اهمیت دارد پس باید در انتخاب آن بسیار دقت کنیم. پت خونه این انتخاب را برایتان راحت کرده به طوری که میتوانید تمامی این ظروف را به طور کامل بررسی کنید و بهترین ظرف غذای سگ را برای دوست کوچکتون تهیه کنید.